dt.ua

ЗМІ отримали офіційне роз'яснення, навіщо Порошенку офшори та куди йдуть податки Roshen

Юристи Петра Порошенка пояснили, чому для передачі Roshen у "сліпий траст" знадобились офшори і кому підприємство сплачує податки

Юридична компанія "Авеллум", найнята Петром Порошенком для продажу компанії Roshen і передачі її у "довірчу власність", надала роз'яснення журналістам "Української правди". Вони стверджують, що створення для цього офшорів було необхідним.

Юристи повідомили: "Створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі... Компанії в іноземних юрисдикціях необхідні та використовуються саме для передачі їх у blind trust (довірчу власність)".

В "Авеллум" запевнили, що банківські рахунки цими компаніями не відкривалися, і вони не здійснювали жодних фінансових операцій, "відтак, будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними".

Юристи також стверджують, що Порошенко не повинен був декларувати ці компанії, оскільки їхні статутні фонди не оплачувалися, а акції Порошенка не мали номінальної вартості. Після остаточної передачі активу у довірчу власність отримувачем виплат буде не офшорна, а українська юридична особа, тому "всі податки сплачуватимуться в Україні, і прибутки відповідно до законодавства і банківського регулювання залишатимуться в Україні". При цьому зараз сам Roshen, відповідно до законодавства, продовжує сплачувати податки в Україні, і створення офшорів на це ніяк не впливає.

Нагадаємо, раніше подібне роз'яснення в ефірі "5 каналу" озвучив голова ГО "Реформи проти корупції" Анатолій Родзинський.

Українська правда

Як повідомляв 5.ua, із 3 квітня 2016 року сотні ЗМІ по всьому світу публікують матеріали так званого "Панамського архіву" – добірки документів панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca. Цей витік інформації уже назвали найбільшим в історії, а у зв'язках з Mossack Fonseca помічені понад 100 політиків і відомих людей – діючих і відставних політиків національного і міжнародного масштабу, їхніх родичів і друзів, зірок і чиновників, бізнесменів та функціонерів. Серед них виявився й Президент України Петро Порошенко. Претензії до глави української держави полягали в підозрах у можливому уникненні від сплати податків та незазначення цих активів у фінансовій декларації. Сам Петро Порошенко запевнив, що не має стосунку до Roshen, а детальні пояснення доручив зробити юристам.

Попередній матеріал
Біля Кремля відбувається низка одиночних пікетів: вимагають оголосити імпічмент Путіну
Наступний матеріал
Японським вченим вперше вдалося виростили на штучній шкірі волосся
Теги:
Loading...

"Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Це структура для передачі у "сліпий траст" за англійським правом

"Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Три компанії необхідні для того, щоб не платити податки в Європі

У Мінінформполітики схвалили публікацію "офшорних" матеріалів Panamapapers

Panamapapers: Реакція суспільства на найбільший злив документів про офшори в історії

Президент України прокоментував інформацію Panamapapers про офшори

У Кремлі прокоментували публікацію Panamapapers про офшори: "Путін - головна мішень скандалу"