5 канал

"Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Це структура для передачі у "сліпий траст" за англійським правом

Розтиражовані дані з так званого "Панамського архіву" про пов’язані з Roshen офшорні компанії є абсолютно доступними і відкритими

Структура компаній, пов'язаних із Roshen, побудована таким чином, щоб можна було передати фабрику в управління за так званим "сліпим трастом". Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова громадської організації "Реформи проти корупції" Анатолій Родзинський.

"Це абсолютна брехня. Я є спеціалістом, юристом і експертом в цій сфері. Я не адвокат Порошенка. Зацікавився цим питанням виключно через те, що воно компрометує всіх журналістів-розслідувачів, тому що некомпетентні розслідування кидають тінь на всю сферу, на всю професію. По-перше, з трьох компаній, які були оприлюднені, дві не є офшорними, тобто нідерландська компанія і кіпрська компанія - це європейські компанії, які не є офшорами взагалі", - сказав він.

За словами Родзинського, розтиражовані дані з так званого "Панамського архіву" про пов'язані з Roshen офшорні компанії є не секретними, а абсолютно доступними і відкритими.

"Друге: ті документі і ті дані, які були оприлюднені - не треба було викрадати якусь інформацію у панамського реєстратора. Всю цю інформацію можна знайти у відкритих реєстрах, її можна абсолютно вільно отримати. Адже, якщо ми зайдемо у реєстр підприємств України, який є відкритим, ми побачимо, що фабрика Roshen належить нідерландській компанії. Тобто, якщо ми також зайдемо в нідерландський реєстр, який також є відкритим, ми побачимо, що нідерландська компанія також належить кіпрській компанії. Якщо ми зайдемо в кіпрський реєстр, який теж відкритий, ми побачимо що вона належить компанії BVI. В українському реєстрі абсолютно відкрито значиться, що бенефіціаром фабрики Roshen є Порошенко. Тобто нічого не треба було красти, це абсолютно відкрита інформація", - сказав голова "Реформ проти корупції".

Експерт пояснив, що структура компаній побудована таким чином, щоб передати фабрику в управління за так званим "сліпим трастом". 

"Порошенко N-ну кількість днів назад заявив про те, що передає свою фабрику у так званий "сліпий траст". Він передає усі права по управлінню своєю фабрикою людям - у даному випадку, це Ротшильди, тобто люди, які відомі в усьому світі, до них прислуховуються в усьому світі, їх репутація є бездоганною. На жаль, українське законодавство не передбачає можливості передачі у траст, тобто в таке управління активів, тому що траст можливий лише по англійському праву. Тобто він можливий в Англії, в США, в Австралії... Для цього і була побудована структура, яка, по суті, не є офшорною, для того, щоб мати можливість передати її по англійському праву", - прокоментував Родзинський.

Нагадаємо, Президент України прокоментував інформацію Panamapapers про офшори.

Попередній матеріал
У РНБО відреагували на антиукраїнський випад "неадекватного мрійника" Медведєва
Наступний матеріал
Аваков звільнив начальника Рівненської поліції і призначив нового
Теги:
Loading...

У Мінінформполітики схвалили публікацію "офшорних" матеріалів Panamapapers

Panamapapers: Реакція суспільства на найбільший злив документів про офшори в історії

У Кремлі прокоментували публікацію Panamapapers про офшори: "Путін - головна мішень скандалу"