До виборів у ВР надрукували вже 53 млн бюлетенів
До виборів у ВР надрукували вже 53 млн бюлетенів 5 канал

Якщо скласти – буде як Кіліманджаро: до виборів у ВР надрукували вже 53 млн бюлетенів

Читайте по-русски
Аркуші різні за розміром. Найкоротший – 20 см, найдовший – 80 см. Усе тому, що кількість кандидатів у мажоритарних округах коливається: від п'яти у Хмельницькому – до 46 в Одесі

53 млн бюлетенів уже надрукували для позачергових парламентських виборів. А це понад 80% від необхідної кількості. На поліграфкомбінаті "Україна" документи друкують 800 співробітників. А в Центральній виборчій комісії нагадують – у бюлетені в багатомандатному виборчому окрузі буде 22 партії. Журналісти "5 каналу" вже бачили виборчий документ.

Бюлетені народжуються у приміщенні зі спеціальними друкарськими машинами. На чистий аркуш наносять зображення та захист. За словами працівників, за добу друкують півмільйона виборчих документів.

24/7. Цех офсетного друку півтора тижні працює в посиленому режимі, щоб устигнути до позачергових парламентських виборів. Тут друкують виборчі бюлетені. Після цього в іншому підрозділі на кожному бланку ставлять номер виборчої дільниці.

"Друкується номер виборчої дільниці способом високого друку. Фарба має захисні друкарські властивості. Вона має візуально чорний колір, але для ідентифікації справжньості бюлетеня вона переходить на зворотній бік червоним кольором", – розказує головний технолог "Поліграфічного комбінату "Україна" Оксана Руденко.

Захищені вони не гірше, аніж гроші, запевняють співробітники поліграфкомбінату. На фінальному етапі – великі аркуші розрізають та вручну перераховують. Потім запаковують і розвозять до виборчих дільниць. Відповідно до закону, виготовлення має завершитися не пізніше, ніж за тиждень до дня голосування.

"У терміни ми вкладаємось, все буде виконано вчасно згідно із законодавством", – заспокоює начальник виробничого відділу Дмитро Воробей.

Центральна виборча комісія замовила понад 60 млн бюлетенів. 53 мільйони – вже надрукували. А це більш як 80% роботи.

"Якщо скласти всі бюлетені, які будуть віддруковані один на один в одну стопку, то її висота дорівнюватиме висоті найвищої вершини Африки – Кіліманджаро, 5 км 895 м", – хизується директор комбінату Юрій Оніщенко.

Аркуші різні за розміром. Найкоротший – 20 см, найдовший – 80 см. У бюлетені щодо загальнодержавного виборчого округу – 22 партії, а кількість кандидатів у мажоритарних округах коливається: від п'яти у Хмельницькому до 46 в Одесі. Тому один документ коштував державній скарбниці від 2,28 грн до 4,68 грн.

"Загальний обсяг коштів, які виділені на підготовку і проведення виборів: 1 млрд 949 млн 620 тис. грн", – звітує заступник голови ЦВК Євген Радченко.

Ці бюлетені відрізняються від попередніх за дизайном. На теперішніх з'явився купол Верховної Ради.

Мирослав Солонар, Анна Кудрявцева та Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
У Москві під час мирного пікету заарештували 55 кримських татар – що відомо
Наступний матеріал
"У Молдові ця спецоперація вже відбулася": Портніков розповів, яку тактику відпрацьовує Путін щодо України
Loading...

Повторного жеребкування через партію Саакашвілі не буде – ЦВК

У кандидата в нардепи від "Слуги народу" Куницького знайшли подвійне громадянство – подробиці

Верховний суд зобов'язав ЦВК зареєструвати партію Саакашвілі для участі у виборах – подробиці

Брифінг Голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук – відео

Cуд скасував відмову ЦВК в реєстрації команди Саакашвілі на виборах: що відомо

ЦВК відмовилась зареєструвати ще кількох депутатів – подробиці