Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія 5 канал

"Дискредитують свідомо": Айвазовська прокоментувала інформаційні атаки на ЦВК та назвала їхню мету

Читайте по-русски
Реєстрація одіозних кандидатів – не відповідальність ЦВК, а відповідальність прикордонників, СБУ та правоохоронців

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" координатор виборчих програм ГМ "Опора"Ольга Айвазовська. 

"Проблема в тому, що, на мою думку, це суб'єктивно і не є результатом нашого спостереження, є імовірність, що ЦВК може восени переглядатися як орган. Є певні речі, які наштовхують на думку, що ЦВК протягом президентської кампанії і особливо парламентської дискредитують свідомо, для того, щоб була громадська думка стосовно переобрання складу ЦВК. Наприклад, щоб оскаржити закон ВР про збільшення чисельності ЦВК. Вже було і подання до Конституційного Суду щодо цього", – сказала Айвазовська.

"Ну і уявімо, що Конституційний Суд виносить рішення про те, що рішення про збільшення складу ЦВК було прийнято незаконно. Тоді із закону про ЦВК потрібно вилучати норму про 17 членів комісії. І на цій хвилі ВР може прийняти рішення про необхідність переобрання не окремих членів ЦВК, а всього складу загалом… Тому певні речі, як на мене, направлені на довготермінову перспективу. І не на цю кампанію, а саме на підрив репутації ЦВК", – повідомила експерт.

Айвазавська також пояснила, чому ЦВК все ж таки зареєструвала деяких одіозних особистостей. 

"Все просто, спочатку ЦВК їх реєструє, тому що немає документальних підтверджень, факту їхнього 5-річного непроживання в Україні, хоча ЦВК звертається до правоохоронних органів… Якщо говорити про реєстрацію Клюєва та інших, ці факти струсили суспільну думку, але ЦВК на старті не хотіла їх реєструвати, тому що це є очевидні факти їхнього непроживання в Україні. Втім, коли ЦВК звернулася до правоохоронних органів, ті дали відписки – це особливість нашої бюрократії. І на основі цих відписок встановити факт офіційного непроживання тут ЦВК не могла. Тому вони їх і зареєстрували. А коли вже зареєстрували, то ЦВК почала офіційно звертатися до правоохоронних органів та їхніх керівників і вже тоді Аваков надав лист, яким підтвердив неперебування цих кандидатів не в Україні. І тоді ЦВК отримала документальні підстави не виконувати рішення Верховного Суду", – сказала Айвазовська.

І додала: "Тут не відповідальність ЦВК, а відповідальність прикордонників, СБУ, інших органів, до яких вона зверталася на момент розгляду подання".

Як повідомляв 5.UA, ЦВК скасувала реєстрацію в нардепи Шарія та Клюєва

Попередній матеріал
Футбол – теж реабілітація: як ветерани війни з активістами м'яча ганяли
Наступний матеріал
Як жили "українці" 6 тис. років тому: археологи зробили неочікуване припущення про побут трипільців
Loading...