Путін
Путін Фото reporter-tv.net

"У Молдові ця спецоперація вже відбулася": Портніков розповів, яку тактику відпрацьовує Путін щодо України

Читайте по-русски
Із боку Кремля є велике намагання створити для західного світу образ України, Молдови та Грузії, як країн, що не відбулися

В ефірі "5 каналу" журналіст Віталій Портніков розповів про тактику Путіна щодо України. 

"Щодо того, які тактичні цілі у Володимира Путіна, то вони мені зрозумілі. Просто є велике намагання створити в західного світу образ не тільки України, а й Молдови та Грузії – це важливі три колишні радянські республіки, які не перебувають у сфері впливу Москви, – як держав, що не відбулися і керуються олігархами. В Молдові ця спецоперація вже відбулася і не можна навіть спростовувати те, що Молдова – це держава, в якій інституції керувалися олігархом Владом Плахотнюком. У Грузії цей процес починається на наших очах і не можна спростовувати те, що у Грузії інституції керуються олігархом Бідзіною Іванішвілі. А в Україні інституції розподілені між олігархічним пулом, до складу якого входять Ігор Коломойський, Віктр Пінчук, Рінат Ахметов та Дмитро Фірташ. І деолігархізація України є таким же важливим завданням для того, щоб побудувати тут сильні інституції, як і деолігархізація Республіки Молдова чи Грузії", – пояснив Портніков.

"Але. І тут далі ми йдемо за російською логікою – чи можна це зробити без російської участі? За логікою РФ – звичайно, ні. Бо якщо не домовитися з Росією, то Росія допомагатиме певним олігархам утримати їхню владу", – додав Портнов.

Журналіст каже, що оцією олігархізацією Росія і лякає Європу та США.

"Мета – домовитися так, як це було домовлено в Молдові. Проводимо спільну деолігархізацію країн, що не відбулися, і встановлюємо над ними зовнішнє шефство для того, щоб побудувати їм сильні інституції. Не питання в тому, куди вони йдуть, декларують вони якусь проєвропейську чи промосковську орієнтацію. Питання в тому, що це не держави, а просто олігархічні феодальні володіння. Знову ж таки, чи можна цій логіці щось протиставити? Важко. Ну от всі ці фільми і вся ця пропагандистська кампанія – це прелюдія до таких домовленостей", – сказав журналіст.

Як повідомляв 5.UA, голова комітету ВР із питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар попередила, що спікером ВР може стати Медведчук

Попередній матеріал
Якщо скласти – буде як Кіліманджаро: до виборів у ВР надрукували вже 53 млн бюлетенів
Наступний матеріал
"Розуміємо, що їм довіряти не можна": яка ситуація біля Станиці Луганської після розведення сил
Loading...