На засіданні 6 листопада Верховна Рада не змогла призначити за своєю квотою суддю Конституційного Суду. Про це повідомляє "Укрінформ".
Парламент не підтримав кандидатуру народного депутата Юрія Павленка (фракція партії "Опозиційна платформа – За життя"), який під час рейтингового голосування набрав найбільшу кількість голосів (154). Під час фінального голосування рішення щодо його призначення суддею КС підтримали лише 100 депутатів.
Загалом ВР на засіданні 6 листопада розглянула чотири кандидатури на посаду судді КС: Ольги Боднар-Петровської, Наталі Денисенко, Юрія Павленка та Миколи Сірого.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив Комітету з питань правової політики провести повторний конкурс.
"Відповідно до частини 10 статті 208-4 Регламенту Верховної Ради прошу профільний комітет підготувати проведення повторного конкурсу на посаду суддів Конституційного Суду України", – сказав спікер.
До другого призначення депутати так і не дійшли. На це не вистачило часу. Однак, варто зазначити, що серед кандидатів на другу посаду був Віктор Кичун. Саме його делегувала фракція "Слуга народу". У кулуарах кажуть, що він близький знайомий представника президента в Конституційному Суді Федора Веніславського. Тому натякають на конфлікт інтересів.
В опозиції припускають, що "слуги" до суду планують завести своїх людей. Проте в монобільшості виправдовуються. Запевняють, що нові обличчя знімуть напругу довкола суду.
Як повідомляв 5.UA, раніше п'ятий президент Петро Порошенко заявив, що Зеленський намагається використати конституційну кризу для того, щоб сформувати лояльний для себе Конституційний Суд.
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування.
У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.