Частина суддів Конституційного Суду оголосила демарш. Служителі Феміди, які голосували проти скандального рішення щодо електронних декларацій, тимчасово не братимуть участі в засіданнях. Принаймні, про це пише низка ЗМІ із посиланням на джерела в суді. Причиною такого бойкоту, нібито, є оприлюднення проєктів рішень, а це судді вважають неприпустимим. Про це повідомляє "5 канал".
Тим часом більш як 50 громадських організацій закликають усіх суддів Конституційного Суду піти у відставку. Серед підписантів, зокрема, рух "Чесно", "Автомайдан", "Разом проти корупції", YouControl та Антикорупційний штаб. Кажуть, при ухваленні скандального рішення судочинці вийшли за межі своїх повноважень, крім того, нарікають, був конфлікт інтересів.
Підписанти висловлюють побоювання, що Україна ризикує втратити зовнішню фінансову підтримку. А ще не виключають, що Конституційний Суд може ухвалити інші неправомірні рішення, зокрема, щодо закону про мову та земельну реформу.
Нагадаємо, що після рішення Конституційного Суду, який фактично скасував електронне декларування, Євросоюз закликав Київ негайно відновити антикорупційну структуру, бо вона є умовою для безвізового режиму та макрофінансової допомоги. Також президент повідомив, що через це рішення суду в Україну не приїде місія МВФ.
У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.