yabiladi.com

Україна, США, Німеччина та Франція мають вже готовий проект резолюції щодо миротворців ООН на Донбасі – Клімкін

  Глава МЗС України наголошує, аби був не тільки військовий компонент, але і міжнародна адміністрація і поліцейський компонент

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що Україна, США, Німеччина та Франція вже давно підготували спільний проект резолюції для Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй про розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі.

  Про це глава МЗС України сказав 26 вересня журналістам на полях 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, пише УНІАН.

  "Резолюція підготовлена дуже давно. У нас є домовленість з нашими друзями – Сполученими Штатами, Німеччиною і Францією", – заявив Клімкін.

  Дипломат зазначив, що 25 вересня знову розмовляв з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом і державним секретарем США Майком Помпео.

  "Ми внесемо спільну резолюцію. Коли ми це будемо робити? Це буде саме резолюція від всіх нас. Для цього потрібно далі тиснути на Росію, оскільки зараз вона намагається відбиватися руками й ногами від будь-якої справжньої миротворчої операції", – зауважив Клімкін.

  Він додав, що під час своїх зустрічей пояснював важливість того, аби був не тільки військовий компонент, але і міжнародна адміністрація і поліцейський компонент.

  "Оскільки інакше Росія і надалі буде намагатися керувати окупованими територіями, і вся ідея російської так званої "миротворчої операції", фейкової "миротворчої операції", це почати процес регіоналізації і федералізації України", – наголосив Клімкін.

  Також він розповів, що годинну розмову провів з Генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Томасом Гремінгером, якому пояснив, що "сенс Росії – це не Донбас, сенс Росії – це Україна".

  "І будь-які кроки, які поставлять у загрозу нашу єдність і наше розуміння України, як вільної і демократичної держави, вільного і демократичного суспільства – їх за визначенням не буде. Ми можемо багато зробити для наших громадян, мешканців окупованого Донбасу, але це ми можемо зробити тільки під час реальної деокупації під міжнародним контролем", – зауважив Клімкін.

  "З окупованою територією, якщо ми почнемо щось робити, це буде тільки легітимізація цього процесу", – заявив глава МЗС.

  Нагадаємо, спеціальний представник США з питань переговорів по Україні Курт Волкер відповів на пропозицію Росії ввести "сили захисту" замість миротворців ООН на Донбасі. 

  Попередній матеріал
  З Києво-Печерської лаври викрали ікону "Георгія Побідоносця"
  Наступний матеріал
  Скібіцький розповів про одну з головних загроз нацбезпеці України
  Loading...

  Перші подробиці виступу Порошенка та побоювання "декадансу ООН" – включення з Нью-Йорка

  Верхівка демократичного світу: репортаж із відкриття 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку

  До миротворчої місії в зоні ООС готові долучитися 6 країн – Волкер

  У Києві стартував 7-й Євроатлантичний форум: що обговорювали експерти з ЄС, США та Канади

  Волкер повідомив, яким має бути мандат миротворців на Донбасі

  Франція та Німеччина наголосили, що ліквідація Захарченка не має вплинути на "нормандський формат"