Румунія
Румунія dt.ua

Україна отримала "важливий сигнал від Румунії" щодо реформи освіти – МЗС

  Парламентарії Румунії виступають за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону

  У п'ятницю, 13 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін розпочав візит до Бухареста. Там він провів перемовини щодо українського закону "Про освіту".

  У ході перемовин офіційний Київ отримав важливий меседж – парламентарії Румунії виступають за конструктивний діалог при обговоренні мовної статті закону "Про освіту". Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца у Twitter.

  "Важливий сигнал від парламентарів Румунії – ми партнери і за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону", – зазначила вона у мікроблозі.

  Крім того, за словами Беци, очільник вітчизняного МЗС предметно пояснив положення освітнього закону. "Важливо, як він буде імплементуватись. Будемо більше співпрацювати з румунською громадою… Закон – не про зменшення можливостей, а про їх розширення для нацменшин. Кожен громадянин України має мати майбутнє в Україні", – відзначила вона.

  Під час візиту Клімкін "ще раз наголосив: жодна румунська школа не буде закрита. Ніякої асиміляції". 

  Нагадаємо, напередодні очільник МЗС України Павло Клімкін провів "непросту розмову" з очільником МЗС "Угорщини". Тоді теж йшлося про українську реформу освіти. 

  Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко.

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. У вітчизняному Міносвіти пояснюють: Україна не збирається закривати школи, де шкільна програма викладається  мовою національних меншин, а лише хоче розширити викладання українською мовою у цих школах. Більш того, реформа освіти дасть їм можливість вступати до вищих навчальних закладів у подальшому. Україна також готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

  Попередній матеріал
  Данилюк про "припинення співпраці з МВФ": "Не зважайте, це спекуляції"
  Наступний матеріал
  Світовий банк підкреслив важливість земельної реформи в Україні
  Loading...