Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

У відповідь на заяву Зеленського з приводу медреформи МОЗ закликав кандидатів у президенти не поширювати фейки

  Читайте по-русски
  Із 27,3 мільйонів пацієнтів, які обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, 70% задоволені ним

  У міністерстві охорони здоров'я зазначили, що заява кандидата у президенти Володимира Зеленського стосовно реформ в охороні здоров'я демонструє його необізнаність щодо роботи системи охорони здоров'я України. Про таке повідомили на сайті МОЗ.

  "МОЗ України застерігає політиків і зокрема кандидатів у президенти від поширення фейків і дезінформації, адже вони несуть велику відповідальність перед суспільством, лідером якого хочуть стати", – йдеться у тексті повідомлення.

  Там навели пряму цитату Володимира Зеленського під час інтерв'ю для РБК-Україна. "І я думаю, сама Верховна рада не знає відповіді на якісь питання, які турбують суспільство. Це як із медичною реформою. Це точно така ж історія. Приймають медичну реформу... Хто взагалі запитав у людей, а як ми з села доїдемо в цю лікарню? Тому що тепер швидка допомога не приїжджає, а у моєї дитини 39... А навіть якщо 37, і ця бабуся з цієї онукою, у неї серце стає... до неї не їде швидка допомога, тому що у нас така реформа", – сказав кандидат у президенти.

  У міністерстві зауважили, що перед запуском трансформації системи охорони здоров'я і поданням проекту закону до Верховної Ради МОЗ України провело серію консультацій із зацікавленими сторонами (пацієнтами, медиками, керівниками медзакладів, органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій) у всіх регіонах країни.

  "На основі рекомендацій і зауважень було розроблено проект закону і подальший план дій втілення змін. Також із регіонами обговорювали проект концепції трансформації екстреної медичної допомоги", – зазначили у повідомленні.

  Слід зазначити, що із 27,3 мільйонів пацієнтів, які обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, 70% задоволені ним. Про це свідчать дані соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного наприкінці березня цього року.

  "Це важливо, адже саме на рівні співпраці пацієнта з лікарем первинної ланки у світі вирішують близько 70% усіх проблем зі здоров’ям, у тому числі питання підвищеної температури, недопущення станів загострення хронічних хвороб чи профілактики захворювань. Динаміка вибору свого лікаря і рівень задоволення громадян свідчать про підтримку трансформації охорони здоров'я і добре пропрацьований план змін, який реалізує нинішня команда МОЗ України у співпраці з Урядом Володимира Гройсмана, місцевою владою, закладами охорони здоров'я, медиками й пацієнтами", – додали в МОЗ.

  Крім того, у відомстві заявили, що виклики швидкої допомоги ніхто не скасовував.

  "Правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені Наказом МОЗ від 1 червня 2009 року № 370. Зміни до цього нормативного акту не вносились, він є чинним сьогодні, й саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги, приймаючи виклики", – наголосили в тексті.

  У повідомленні йдеться, що трансформація системи екстреної допомоги, що впроваджується Урядом із цього року, зосереджена на тому, щоб усі українці у критичному стані якомога швидше отримали якісну допомогу. Нині понад 70% викликів швидкої – це непрофільні випадки. Екстрена допомога досі обслуговує ці випадки, через що часто не може вчасно надати необхідну допомогу людям у критичному стані, зокрема дітям.

  "Звернення батьків маленьких пацієнтів є екстреним викликом, на який обов'язково приїжджає і приїжджатиме бригада екстреної медичної допомоги. Серед невідкладних станів – стан дітей до 2 років (у тому числі підвищена температура), знепритомнення у дітей чи дорослих, ознаки серцевих нападів та інші стани, які можуть загрожувати життю", – підсумували в МОЗ.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що заступник Супрун розповів про результати медичної реформи в Україні.

  Попередній матеріал
  Конституційний суд відклав розгляд питання щодо конституційності закону про люстрацію – ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Інструмент тиску": Росія заборонила експорт нафти в Україну та ввела додаткові обмеження
  Loading...

  Соратник Зеленського таємно зустрічався з головою КСУ – "Схеми" з'ясували подробиці

  Коломойський заявив, що планує повернутися в Україну після перемоги Зеленського

  Віктор Медведчук заявив про підтримку кандидатури Зеленського – ЗМІ

  У програмі Зеленського немає жодного слова про європейську інтеграцію України чи щодо угоди про асоціацію – Климпуш-Цинцадзе

  Як європейські дипломати оцінюють те, що Зеленський не виходить до преси і не спілкується з виборцями – Климпуш-Цинцадзе розповіла

  Чи вплине хід дебатів на вибір українців у ІІ турі – Бекешкіна спрогнозувала