євросоюз
євросоюз 5.ua

У програмі Зеленського немає жодного слова про європейську інтеграцію України чи щодо угоди про асоціацію – Климпуш-Цинцадзе

Читайте по-русски
Тим, що Зеленський не роз'яснює свою позицію, щодо ключових питань для України, він принижує виборців

Про таке заявила "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

На запитання ведучої, чи турбує її, що у програмі Зеленського дуже "обтічно" описано те що стосується євроатлантичного курсу, а НАТО та "інші об'єднання" там іде у зв'язці з референдумом, Климпуш-Цинцадзе сказала: "Мене це не просто турбує, мені б дуже сильно хотілося з'ясувати реальну позицію Зеленського, тому що те, що я чую у виконанні деяких представників штабу або те, що написано в програмі, дійсно, ніби Україні і рухається в НАТО, але через референдум. Чому через референдум, якщо це закріплено в конституції, якщо немає такої вимоги для вступу до Альянсу, що необхідно проводити якийсь референдум. Поза тим ще написано, що, мовляв, відповідно до стандартів НАТО, будуть призначені зарплати військовослужбовцям. Це смішно. Немає стандарту НАТО, щодо зарплатні військовослужбовця. Це означає, що люди не фахові і не розуміють, що таке стандарти Альянсу і за чим треба рухатися, якщо вони збираються туди рухатися".

Дипломат продовжила: "Друге питання, ви сказали, що обтічно означено європейський вибір в програмі Зеленського. Ще раз підкреслюю, що в програмі пана Зеленського немає слова про європейську інтеграцію України і про угоду про асоціацію, тобто нічого того, чим ми з вами живемо протягом останніх 5 років і з чого почався євромайдан і перетворився на Революцію Гідності, коли попередній президент не підписав угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. І ми чітко визначилися і після того ми це внесли в нашу конституцію – і тут кандидат, який, власне, чітко не заявляє про свою позицію".

Климпуш-Цинцадзе нагадала, що недавно на одному з каналів один із журналістів зауважив, що близько 60% людей, які підтримують кандидата Зеленського, вони прагнуть вступу України до НАТО, а близько 30 "якраз дивляться в інший бік, в бік Російської Федерації і в біг так званого "Тайожного союзу".

"То власне кажучи, що кожна людина проектує те, що хоче бачити і це, як на мене, неповага до виборців і їх певне приниження стосовно того, що ця позиція не чітко роз'яснена для того, аби виборець міг свідомо зробити свій вибір. Якщо говорити про те, що люди очікують від кандидата у президенти за соціологічними дослідженнями того, що він знизить тарифи на газ, на електрику, то ми розуміємо, що це просто сформоване очікування якоїсь такої бульбашки, якої просто не може статися. І мені здається, що це потрібно якось трошки більше роз'яснювати людям", – сказала дипломат. 

Як повідомляв 5.UA, директор фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна спрогнозувала, чи відбудуться 19 квітня теледебати і на що вони можуть вплинути.

Додамо, за даними опитування, розрив між Зеленським і Порошенком перед другим туром виборів скорочується

Попередній матеріал
Магія чисел: чи впливають президентські рейтинги на результати виборів – "БлогПост"
Наступний матеріал
У Харкові через аварію кілька центральних вулиць залило окропом
Loading...