Дебати Порошенко
Дебати Порошенко 5 канал

Розрив між Зеленським і Порошенком скорочується – опитування

Читайте по-русски
КМІС оприлюднив результати соцопитування перед ІІ туром виборів Президента

У вівторок, 16 квітня, Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив на прес-конференції результати соцопитування, проведеного з 9 по 14 квітня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, які мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим), за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, яка є репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на території, яку контролює українська влада.

Відповідно до оприлюднених даних, можна побачити, що за період з 6 по 15 квітня розрив між Володимиром Зеленським і Петром Порошенком скорочується.

статистичні опитування КМІС
статистичні опитування КМІС5 канал

Дебати

На запитання, чи потрібні дебати, відповіді респондентів розподілилися так:

  • 41,9% українців вважають, що дебати між кандидатами обов’язково повинні відбутися, ще 26,7% вважають їх бажаними, але не обов’язковими (всього 68,7% хотіли б, щоб дебати відбулися). Чверть українців (24,7%) вважають дебати непотрібними, а 6,6% не визначилися зі своєю позицією або відмовилися відповідати.
  • 50,6% українців вважають, що в разі участі в дебатах В. Зеленського він буде щирим на них, не вважають так – 28,4% (ще 21% не визначилися або відмовилися відповідати). Натомість у випадку П. Порошенка 19,3% вважають, що він буде щирим на дебатах, не вважають так – 63,1% (не визначилися або відмовилися відповідати – 17,7%).
  • Загалом, 14,9% респондентів стверджують, що дебати будуть визначальними для їхнього вибору: вони визначаться, за кого голосувати саме на підставі результатів дебатів. Ще 25,3% стверджують, що результати дебатів є скоріше важливими для них: вони враховуватимуть результати дебатів, але є й інші важливі питання, на підставі яких ухвалюється рішення, за кого голосувати в другому турі. Водночас 51,3% респондентів відповіли, що дебати не є важливими для вибору, за кого голосувати. Ще 8,4% не визначилися з вибором або відмовилися відповідати.

Попередній матеріал
Збірку оповідань Олега Сенцова видали в Німеччині
Наступний матеріал
Піднявся на 29 позицій: у рейтингу стартап-міст Київ залишив позаду Вашингтон, Мюнхен і Гельсінкі
Loading...