Президенти України
Президенти України 24tv.ua

Специфіка регіонів та голоси "за свого": соціологи показали настрої в областях України

Найбільш прихильні до "біло-блакитного табору" політиків – Донецька, Луганська (Донбас); Харківська та Одеська області

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович розповів про електоральні настрої українців в різних регіонах країни.

За словами Антиповича, в Україні досі працює регіональний принцип, коли виборець голосує "за свого". Тому, наприклад, Чернігівщина електорально тяжіє до Олега Ляшка; Львівщина – до Святослава Вакарчука; Дніпропетровщина – до Юлії Тимошенко та Леоніда Кучми колись; Донеччина та Харківщина голосуватиме за Юрія Бойка.

"Найбільш прихильні області до біло-блакитного табору політиків – Донецька, Луганська (Донбас); Харківська та Одеська області. Щодо проросійських настроїв, я би сказав, що там є значна частка людей, мешканців цих областей, які мають проросійську орієнтацію: не називають Росію агресором, підтримують другу державну російську мову тощо", – зазначає експерт. 

"Північ, на відміну від цих регіонів, незважаючи на межування з РФ, наявний там воєнний стан (Чернігівщина), у набагато меншій мірі орієнтується на Росію. Пояснити це можна тим, що інформаційний простір на півдні та на сході України Росія ще тримає. Не кажу, що Україна програє, але російські медіа тримають ці регіони. Це один з основних факторів", – переконаний Антипович.

Розповідає він і про специфіку північних регіонів. "І Чернігівська, і Сумська, і частково Житомирська області, і багато інших – достатньо специфічно дивляться на ті процеси, які відбуваються в державі. Специфіка полягає в певному патерналізмі, звичайно, радянських традиціях, але і в певній партизанщині. Це люди, які вижили за будь-якої влади, жили в лісах і дивляться на цей світ зовсім інакше. В цілому, регіоналізація в Україні присутня – кожен окремий регіон має свою специфіку", – наголошує соціолог. 

Більше подробиць – у відео: 

Попередній матеріал
Хроніка Миколая: як Україна з рекордами та забавами відзначила День Чудотворця
Наступний матеріал
НАЗК і Нацрада з питань ТБ візьмуться за перевірку політичної реклами – як це діятиме
Loading...