Олександр Турчинов
Олександр Турчинов Shutterstock

Турчинов про заяву Зеленського: "Принизливо та ганебно замість того, щоб звільняти рідну землю, відводити війська"

  Читайте по-русски
  Екссекретар РНБО вважає, що сьогодні головний пріоритет влади Зеленського – не захист та звільнення країни, а самозбереження, надуті рейтинги

  Колишній в.о. президента України, екссекретар РНБО Олександр Турчинов прокоментував інтерв'ю Зеленського виданню TIME, де президент заявив, що не треба було звільняти Шуми та інші населені пункти на Донбасі у зв'язку з тим, що там були втрати наших воїнів. Турчинов заявив, що такі висловлювання гаранта викликають у нього подив, мовиться в повідомленні на сайті "Європейської солідарності"

  Політик наголосив: "Хочу нагадати чинному президенту, що в 2014 році було звільнено 2/3 Донбасу. Після 2015 року ми використовували тактику покрокового наступу, за кожної можливості звільняючи хоча б невеличкий населений пункт, або просуваючи наскільки можливо вперед наші позиції. Росію дуже дратувала ця тактика, яку вони назвали "повзучим наступом". 

  Турчинов підкреслив: Так, на війні дійсно бувають втрати, особливо коли звільняєш зі зброєю в руках свою землю. Але більш болючі і невиправдані втрати, коли наші військові, обмежені заборонами адекватно реагувати на провокації ворога, стають мішенями, які розстрілюють російські снайпери та вбиває ворожа артилерія".

  Екссекретар РНБО нагадав, що з початку 2021 року під час "перемир'я Зеленського" ЗСУ понесли втрат значно більше, ніж звільняючи будь-який населений пункт.

  "Ганебно та принизливо замість того, щоб звільняти рідну землю, відводити війська та обговорювати "інспектування" наших позицій терористами і російськими найманцями. Ганебно зривати державне оборонне замовлення та, втрачаючи 2 роки, не збільшувати наш оборонний потенціал і заморожувати грошове забезпечення військовим, які щодня ризикують своїм життям", – наголошує Турчинов.

  І додає: "Останнім часом керівники України, як мантру повторюють, що не збираються військовим шляхом звільняти ані метра нашої землі. Мабуть, щоб у Кремлі нічого такого не запідозрили і не образились. Особливо дивно чути такі заяви на фоні іншого піару Зеленського про готовність вмерти, звільняючи Крим. Дивно, чому героїзм чинний керівник країни готовий проявляти тільки в мріях і то виключно "заднім" числом. Невже війна з РФ закінчилася в 2014 році?"

  На жаль, все це доводить, вважає Турчинов, що сьогодні головний пріоритет влади Зеленського – не захист та звільнення країни, а самозбереження, надуті рейтинги і популістський піар.

  Читайте також: 7 років від початку АТО/ООС: найважливіші цифри і факти про війну, яку РФ досі веде проти України

  Як відомо, нині Росія сконцентрувала на кордоні зі східними областями України та в Криму найбільше своїх військ з 2015 року. Такого висновку дійшли дослідники з Conflict Intelligence Team, які документально зафіксували зосередження мотострілецьких, артилерійських, десантних та танкових підрозділів російської армії, здебільшого у Воронезькій області та в окупованому Криму.

  Як повідомляв 5.UA, головнокомандувач ЗСУ Хомчак заявив, що Росія нарощує свої війська на кордоні з Україною. Президент України повідомив генсеку НАТО щодо готовності російських військ до наступальних дій.

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень.
  А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

  G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  США призупинили щеплення вакциною "Джонсон і Джонсон" – причина
  Наступний матеріал
  Британські експерти випробовують змішування вакцин від COVID-19
  Loading...

  "Мирні ініціативи" влади завели ситуацію у глухий кут – Турчинов про ескалацію на фронті

  Усі аеродроми Криму були одразу захоплені, а в ударної групи було тільки 2 справних БТР – Турчинов про 2014-й

  "Їм доплачували за кожного вбитого українця": Турчинов розповів, хто такі вагнерівці і як вони воювали на Донбасі

  Росія на Донбасі відпрацьовувала технологію участі у війні найманців із приватних компаній – Турчинов

  Населення Криму стало додатком до військової інфраструктури РФ без прав і перспектив – Турчинов

  Крим – це Україна: великий марафон за участю Петра Порошенка та Олександра Турчинова