Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

"За 1,5 року не відвоював жодного метра території": Луценко відповів на заяву Зеленського щодо Криму

Читайте по-русски
Військового шляху повернення Криму немає, якщо ми не хочемо отримати 100 тисяч трупів, вважає ексгенпрокурор

Єдиною причиною окупації Криму є дії Російської Федерації, зазначив генеральний прокурор України у 2016-2019 роках Юрій Луценко в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі". 

За його словами, президент Зеленський, який напередодні з трибуни Верховної Ради заявив, що "ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність", ніколи не вивчає матеріальну частину та не цікавиться жодним законодавством.

"Той, хто хоч трошки служив в армії, а це не про Зеленського, знає, що вартовий з автоматом перший постріл робить у повітря, а другий – в того, хто перелазить через огорожу військової частини. Тому ніякого наказу від Турчинова не було потрібно", – сказав Луценко.

"Але той, хто хоче розібратися, може відкрити 1500 томів кримінальної справи, яку розслідували, і яка закінчилась висновком комплексної експертизи: єдиною причиною окупації Криму є дії Російської Федерації, які грубо порушили міжнародні, дводержавні і навіть російські закони при окупації півострова", – зазначив колишній генпрокурор.

"Більше того, говорити про якусь відповідальність Турчинова в момент, коли армії не існувало, коли не було жодних можливостей мобілізувати хоча б декілька бригад – це нерозумно", – вважає Луценко.

За його словами, якщо Турчинова притягнути до відповідальності за те, що він за своїх пів року перебування на посаді в.о. президента не відвоював Крим, то те саме потрібно інкримінувати і Зеленському.

"Що тоді інкримінують чинному президенту Зеленському, який за півтора року не відвоював жодного метра української території? А що, Крим звільнений? Ти маєш тепер армію – набагато більш потужну. Ти маєш фінансування, ти маєш міжнародну підтримку, ти врешті-решт маєш розірвані Севастопольські угоди. Все це було зроблено до приходу Зеленського – вперед, відвойовуй Крим", – сказав Луценко.

За його словами, відвоювати Крим зараз неможливо: "Військового шляху повернення Криму немає, якщо говорити чесно. Якщо ми не хочемо отримати 100 тисяч трупів наших найкращих синів і дочок, особливо ті, хто самі не послали на війну своїх синів і дочок, і самі не пішли, то треба припинити цю безглузду популістську дурню", – сказав Луценко.

"Турчинов зробив у тій ситуації все, що міг. А от наступний президент Порошенко відвоював дві третини окупованого Донбасу. Що за ці півтора року відвоював чинний президент?" – підсумував колишній генпрокурор.

Нагадаємо, раніше заяву президента Зеленського прокоментував Олександр Турчинов.

Попередній матеріал
Капелюх Джокера, костюм Нео і світловий меч із "Зоряних війн": найнедосяжніші речі тепер на аукціоні
Наступний матеріал
"Піар-агітаційна кампанія до місцевих виборів": нардеп про виступ Зеленського в Раді
Loading...