"Велика сімка"
"Велика сімка" 24tv.ua

Загроза на українських кордонах та в Криму: G7 закликали РФ негайно припинити свої провокації

Читайте по-русски
Заява міністрів закордонних справ G7 щодо ситуації вздовж кордонів України

Текст наступної заяви на сайті Державного департаменту США оприлюднили міністри закордонних справ G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки і верховний представник Європейського Союзу.

"Ми, міністри закордонних справ G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки, а також високий представник Європейського Союзу глибоко стурбовані великим та тривалим нарощуванням російських військових сил на українських кордонах та в незаконно анексованому Криму.

Ці широкомасштабні переміщення військ без попереднього повідомлення представляють собою загрозливу та дестабілізуючу діяльність. Ми закликаємо Росію припинити свої провокації та негайно деескалувати напруженість відповідно до своїх міжнародних зобов'язань. Зокрема, ми закликаємо Росію дотримуватися принципів та зобов'язань ОБСЄ, які вона підписала, щодо прозорості військових рухів, та реагувати на процедуру, встановлену розділом III Віденського документа.

Посилаючись на нашу останню заяву від 18 березня, ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми підтримуємо стриману позицію України.

Ми підкреслюємо нашу глибоку вдячність та постійну підтримку зусиллям Франції та Німеччини через Нормандський процес для забезпечення повного виконання Мінських домовленостей, що є єдиним шляхом для тривалого політичного вирішення конфлікту. Ми закликаємо всі сторони долучитися до конструктивної роботи в Тристоронній контактній групі, за пропозиціями ОБСЄ, для підтвердження та закріплення режиму припинення вогню".

Нагадаємо, Росія відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень.
А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

Попередній матеріал
Ексочільник Державного космічного агентства назвав наступний крок діяльності людини в космосі
Наступний матеріал
Степанов: Вакцину CoronaVac уже відправляють по областях – лабораторні дослідження завершені
Loading...