Володимир Усов, ексголова Державного космічного агентства
Володимир Усов, ексголова Державного космічного агентства 5 канал

Ексочільник Державного космічного агентства назвав наступний крок діяльності людини в космосі

Читайте по-русски
Супутники не мають списуватися після першої поломки чи через відсутність палива, впевнений ексголова Національного космічного агентства

Наступним кроком розвитку діяльності людини в космосі стане сервісне обслуговування супутників, яке дасть галузі такий самий поштовх, який дала поява автосервісу автомобільній індустрії. Про це в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" сказав ексголова Державного космічного агентства України Володимир Усов.

"Найсильніших українських космічних брендів два: перший – "Зеніт", другий – це "Курс". Причому "Курс", мені здається, навіть більш сильний в плані того, який вплив він має на розвиток сучасної космонавтики. Бо уявіть собі, якби автівка була одноразового використання. Те саме ми зараз бачимо із супутниками. Закінчилося пальне – викидаємо, щось зламалося, спустило колесо – викидаємо. Те саме сьогодні бачимо на орбіті", – зазначив він.

"Наступний крок до розвитку активності людини в космосі, на навколоземній орбіті, він буде побудований через створення стабільної системи життєдіяльності, активності, індустріалізації в космосі. Виконати це можна лише за розвитку сервісного обслуговування. Так само, як сервісне обслуговування зробило можливим розвиток автомобільної індустрії та багатьох інших індустрій, саме це має відбутися і з космосом", – впевнений Усов.

"Апарати мають бути багаторазового використання. Для цього їх треба заправляти, ремонтувати, їх треба переводити з однієї орбіти на іншу орбіту. Ключовою технологією для таких сервісів є саме технологія зближення та стикування. І саме ця технологія була розроблена і виготовлялася Київським радіозаводом з 1985 року. Можу сказати, що 65% усіх стиковок в історії космосу виконано саме системами стиковки "Курс", які вироблялися на Бориспільській, 9", – зауважив екскерівник космічного агентства.

"Навколо цієї технології, відпрацьованої в космосі, – що є найбільшою цінністю, бо в космосі для відпрацювання технології треба використати найбільші гроші і ресурси, в нас вона є. Навколо цієї технології ми стали будувати разом з командою інженерів і Київського радіозаводу, і компанії "Курс", підприємствами, які працювали над цією системою, поки з Росією в нас всі проєкти не закінчилися. Сьогодні ми будемо представляти нове покоління цієї системи – один з перших в світі апаратів орбітального обслуговування", – сказав Усов.

Він зазначив, що цей стартап створений кількома приватними компаніями і стане міжнародною компанією українського походження.

"Колись я був на зустрічі з президентом Петром Олексійовичом Порошенком, і було питання – де наші Ілони Маски, де наші Білли Гейтси? Я сказав – їх немає, і поки що не буде. Бо для того, щоб був один успішний приклад, як Ілон Маск, мають бути десятки тисяч тих, кому не вдалося, але вони взяли на себе ризик і спробували. А коли культура не дає такого поштовху йти і спробувати, то їх не буде. Має бути в суспільстві повага до того ризику і невдачі", – додав Усов.

Дивіться повний запис програми "Кондратюк у понеділок":

Нагадаємо, запуск на орбіту першого за 10 років українського супутника може відбутися вже наприкінці 2021 року.

Попередній матеріал
Черга із швидких та додаткові ліжка для хворих: Харківщина опинилася в "червоній" COVID-зоні
Наступний матеріал
Загроза на українських кордонах та в Криму: G7 закликали РФ негайно припинити свої провокації
Loading...