Український супутник "Січ 2.1."
Український супутник "Січ 2.1." КБ \"Південне\"

Вперше за 10 років: на орбіту запустять український супутник

Читайте по-русски
Останні роки підприємство виживало за рахунок участі у міжнародних проєктах

До 60-ї річниці першого польоту людини в космос у конструкторському бюро "Південне" розповіли, коли український супутник "Січ 2.1" зможуть запустити на навколоземну орбіту. Розробники працюють над проєктом від 2015 року. Коли це нарешті станеться, дізнавалася журналістка "5 каналу" Наталя Світлова.

Український супутник "Січ 2.1" – найочікуваніший проєкт конструкторського бюро "Південне". Його запуск на орбіту можливий уже наприкінці цього року. Принаймні, конструктори мали план завершити розроблення пускової системи та самого апарата до листопада. За розроблення супутника взялися ще шість років тому, але роботи велися винятково за власні кошти підприємства. Фінансування із держбюджету знайшли лише цьогоріч – 90 млн гривень, вони дадуть можливість закінчити роботи. За останні 10 років – це буде в Україні перший вітчизняний супутник, фінансований державою.

"Цей супутник перш за все для отримання інформації з космосу. Отримана інформація може бути використана в різних галузях – це землекористування, моніторинг надзвичайних ситуацій. Також можуть вирішуватися і деякі питання безпеки", – заявив Костянтин Білоусов, головний конструктор конструкторського бюро космічних апаратів КБ "Південне" ім. Янгеля.

Останні роки КБ "Південне" не мало держзамовлень з ракетобудування, підприємство виживало за рахунок участі у міжнародних проєктах, співпрацювало з різними країнами. 

Нагадаємо, компанія SpaceX здійснила найбільший в історії запуск за кількістю корисних навантажень і, таким чином, побила рекорд у галузі космонавтики. 

Попередній матеріал
BAFTA-2021: стали відомі імена переможців популярної кінопремії
Наступний матеріал
"Це викликає занепокоєння": британські журналісти показали російський військовий табір поблизу українського кордону
Loading...

Продюсер премії Yuna Павло Шилько та ексголова Держкосмосу Володимир Усов – "Кондратюк у понеділок"

Космос – наш: історія українського конструктора Сергія Корольова – "Машина часу"

Мінігелікоптер Ingenuity успішно сів на поверхню Марса – NASA

Марсіанський гелікоптер Ingenuity готується до польотів на Червоній планеті

До 2030 року NASA планує висадити на Місяць першу жінку

Проблеми з двигуном: стала відома причина падіння ракети-носія Falcon 9