Війна на Донбасі
Війна на Донбасі НІСД

"Це викликає занепокоєння": британські журналісти показали російський військовий табір поблизу українського кордону

Читайте по-русски
Вже встановлені наметове містечко, польовий госпіталь і кухня

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Україною, а саме – у Воронезькій області (РФ), польовий табір російських військ. Війська зосереджені поблизу Харківської та Луганської областей. Про це йдеться у матеріалі CIT.

Як зазначають розслідувачі, вони вивчили відео в соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.

Так, війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежу, що приблизно у 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, імовірно, війська зосереджуються неподалік від Острогожська, що в 150 км від кордону з Україною.

Значна частина техніки приписана до Центрального військового округу, що не межує з Україною, і щоб дістатися Воронежу, техніка подолала сотні і тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях "Маслівка" та "Трисвятська" в районі Воронежу.

На відео і фото місцевих розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, там є польовий госпіталь зі знаками медичної служби і кухня. Як вважають у CIT, це є ознаками того, що там буде одне з місць, куди стягуватимуть війська.

Крім того, журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку в Воронезькій області.

У CIT зазначають, що концентрація російських військ біля Воронежу "викликає занепокоєння, тому що її неможливо пояснити навчаннями або навіть приготуваннями до українського наступу". Концентрацію російських сил біля кордонів з Україною називають безпрецедентною з 2015 року.

Журналістка британського телевізійного каналу Sky News побувала на залізничній станції "Маслівка", де розташований військовий табір, куди РФ стягує війська. У сам табір знімальна група не потрапила, але змогла проїхатися досить близько від нього. За словами журналістки, на полігоні величезна кількість військових, приблизно 500 одиниць бронетехніки та намети.

Як відомо, Воронезька область межує з підконтрольною Україні територією, а не самопроголошеними республіками. Розслідувачі кажуть, що для введення військ на Донбас "логічніше було б розміщувати їх у Ростовській області". Припускається, що дислокація військ у Воронезькій області "скоріше наступального, ніж оборонного характеру".

"Навіть у цьому випадку не можна однозначно говорити про неминуче вторгнення російських військ на підконтрольну Україні територію. Якщо метою Кремля є тиск на Київ і Вашингтон, то цілком логічно було б розташувати війська досить загрозливим чином: наприклад, біля кордону з Харковом і підконтрольною частиною Луганської області", – роблять висновок у CIT.

Нагадаємо, бойовики в окупованому Донецьку почали мінувати мости, щоб начебто вберегтися від "наступу України".

Попередній матеріал
Вперше за 10 років: на орбіту запустять український супутник
Наступний матеріал
Українське суспільство здаватися не збирається, навіть Зеленський під Рембо розмалювався – експерт про стягнення російських військ
Loading...

Україна втратила ще одного захисника на Донбасі

На Донбасі російські найманці гатили 5 разів: біля Невельського стріляли з 82-мм мінометів

Арестович назвав умову, за якої можливий військовий сценарій деокупації Донбасу

РФ посилює атаки: нова брехня про вбитого хлопчика та що твориться на фронті – "Невигадані історії"

"Все закінчилося військовою поразкою": Портников порівняв Зеленського з втратившим владу у Вірменії Пашиняном

Російські війська біля українського кордону – що планує Путін та як реагує світ на брязкання зброєю