Володимир Усов, екскерівник Національного космічного агентства
Володимир Усов, екскерівник Національного космічного агентства 5 канал

Космічна індустрія України зараз виглядає, як монумент Чингісхану в Монголії – Усов

Читайте по-русски
Така ж велика і не має жодного сенсу, вважає ексочільник Національного космічного агентства

Україна потребує нової космічної програми для реформування космічної індустрії під модель сучасного бізнесу, державної підтримки галузі та однакових правил гри для всіх підприємств. Про це в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" сказав ексголова космічного агентства України Володимир Усов.

"Остання програма закінчилася чотири роки тому, і чотири роки її немає. Чому важливо, щоб вона була – бо якщо Україна не замовляє у своїх підприємств ракетну космічну техніку, на міжнародному космічному ринку дуже важко з кимось конкурувати, бо є і національний протекціонізм – американські компанії підтримують Ілона Маска та Джефа Безоса, а не КБ "Південне" і "Південмаш", і робитимуть так і далі. Тому, якщо ми не будемо їх підтримувати, їх ніхто не підтримає", – зазначив він.

"З іншого боку – така класична радянська підтримка, коли ми замовляємо в наших підприємств, бо вони в нас є – вона теж є дорогою в нікуди. Тому тут, з одного боку, потрібно було створити імпульс і дати новий оберт для розвитку українських підприємств, а з іншого – перевести їх на модель сучасного бізнесу, де має бути велика доля іновацій, де має бути як конкуренція всередині, так і конкуренція назовні, а держава має бути регулятором і контролювати правила гри. Бо сьогодні правила гри такі, що для трьох підприємств вони одні, ще для трьох – інші. Все це виглядає, як якесь непорозуміння", – вважає Усов.

"Сьогодні думав – яка метафора краще відображає стан української космічної індустрії? Подивився, найбільша скульптура у світі – конний монумент Чингісхану в Монголії, і ось українська космічна індустрія виглядає як монумент Чингісхану – вона така велика, але в ній немає жодного сенсу", – порівняв ексочільник Національного космічного агентства.

Дивіться повний запис програми "Кондратюк у понеділок":

Нагадаємо, запуск на орбіту першого за 10 років українського супутника може відбутися вже наприкінці 2021 року.

Попередній матеріал
Міноборони закупило боєприпаси за удвічі завищеною ціною – Ар'єв
Наступний матеріал
Попри локдаун, Верховна Рада повертається до пленарних засідань: що розглядатимуть
Loading...