Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

Попри локдаун, Верховна Рада повертається до пленарних засідань: що розглядатимуть

Читайте по-русски
На засіданнях розглядатимуть різні законопроєкти, проте не пов'язані з коронавірусом та вакцинацією

Працюватимуть на свій страх і ризик. Народні депутати повертаються до повноцінної робити у стінах парламенту. Кварцюватимуть залу та контролюватимуть носіння масок, – таке рішення, хоч і без захвату з боку опозиції, ухвалили на погоджувальній раді. У вівторок депутати працюватимуть до пізнього вечора. Спікер уже скликав два позачергових засідання. Які питання розглядатимуть та як працюватиме парламент впродовж тижня, дізнавалася журналістка "5 каналу".

І планові засідання, і позачергові. Цього тижня депутати працюватимуть ударно, у дві зміни. І локдаун у столиці – не завада. Мають виправдання.

"Ми не є там "агалтєлими" порушниками карантинних заходів, але ми хочемо, щоб Верховна Рада працювала", – заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Працювати мусять, бо питань назбиралося чимало. Аби убезпечити депутатів, вирішили: залу кварцюватимуть щодві години. А ще ретельніше стежитимуть за носінням масок та дотриманням карантинних заходів.

"Маски мають бути замінені кожні дві години", – наголосив голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Голова ВР Дмитро Разумков запевнив: "Варто демонструвати власним прикладом, як це повинно відбуватися. Тому що потім вимагати від людей, щоб вони ходили в масках і дотримуватися вимог карантину, коли ми самі їх порушуємо, це нереально".

Проти парламентської роботи в локдаун – у "Голосі" та "Батьківщині".

"Вони збирають ВР у локдаун, не дивлячись на карантин, на прийняті ними ж самими постанови, для того, щоб додерибанити землю", – зазначає голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Правки до земельних законопроєктів – а їх там тисячі авторства "Батьківщини" та "Опоплатформи" – почали розглядати минулого місяця. Продовжать і цього тижня. А на це піде весь час пленарних засідань.

"На жаль, ми не можемо вийти із цього законопроєкту, аби розглянути важливі закони", – додав Разумков.

Тому вирішили, аби розблокувати роботу Ради – працюватимуть понаднормово. Після пленарних засідань – зберуться на позачергові. Перші два – вже у вівторок. Одне від групи "За майбутнє".

"По оплаті, по тарифах, по скасуванні цих надмірних тарифів", – акцентує увагу співголова депутатської групи "За майбутнє" Віктор Бондар.

Інше – за ініціативи "Слуг народу". Там із десяток питань.

"Удосконалення оборонних замовлень, питання щодо розблокування приватизації, питання освіти, важливо зробити рамку для тих, хто не хоче вступати у виші, питання валютних кредитів", – додав Корнієнко.

Такий порядок денний розкритикували в опозиції, мовляв, ці питання не на часі.

"Всі позачергові засідання, які збирає влада, вони по другорядних законопроєктах та не вирішують головні виклики", – каже голова фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко зазначає: "Ми не будемо брати участь у засіданнях позачергових, абсолютно другорядні закони, які не мають нічого спільного з тим, що турбує нині людей".

А турбує, зокрема, ситуація з коронавірусом та вакцинацією. На цю тему позачергове пропонують провести "Європейська солідарність" та "Голос". Підписи поставила і "Батьківщина", але для проведення засідання цього поки що не достатньо.

"Тут уже 122 підписи, не вистачає 28, жодного підпису "Слуги народу" тут немає. Питання пандемії, не має бути нічого більш важливого. Прошу уряд терміново внести проєкт змін до бюджету і передбачити 5 мільярдів гривень на закупівлю вакцин", – заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

Непокоїть депутатів і загострення на сході. Ситуацію там та нарощування воєнної техніки Росією на кордонах з Україною пропонують обговорити на ще одному позачерговому, але вже закритому.

"Заслухати пана Хомчака, аби заслухати реальну ситуацію на сході, і що ми як парламент маємо робити", – додав Железняк.

У "ЄС" також наполягають, що влада має скликати Раду Нацбезпеки за участю голів фракцій.

"Ситуація потребує абсолютно чіткої відповіді з боку влади щодо планів для зупинки найгіршого розвитку можливого небезпечного сценарію", – підсумував Петро Порошенко.

Але чи проведуть засідання РНБО та позачергове парламентське за ініціативи опозиції – під питанням. Зате визначилися, кого чекатимуть на годині запитань до уряду: про хід вакцинації хочуть заслухати міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Космічна індустрія України зараз виглядає, як монумент Чингісхану в Монголії – Усов
Наступний матеріал
"Хворі лежали в коридорах": що відомо про епідемічну ситуацію в Києві
Loading...

Рада у вівторок збереться на два додаткових позачергових засідання: порядок денний

Рада повертається до роботи: які законопроєкти розглянуть цього тижня – включення

Протидія пандемії: Порошенко закликав владу терміново передбачити в бюджеті гроші на вакцини

Погоджувальна рада депутатських фракцій Верховної Ради – відео

Верховна Рада повертається до роботи після карантину – як працюватимуть та що розглядатимуть

Комітет Ради підтримав закон щодо соцреклами про боротьбу з COVID-19