Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Протидія пандемії: Порошенко закликав владу терміново передбачити в бюджеті гроші на вакцини

  Читайте по-русски
  Лідер "ЄС" закликає негайно скликати позачергове засідання Ради

  Протидія пандемії коронавірусу досі не стала пріоритетом для дій влади та порядком денним Верховної Ради. Про це під час Погоджувальної ради лідерів фракцій парламенту заявив лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент Петро Порошенко.

  Він наголосив, що в Держбюджеті досі не заплановані гроші для купівлі вакцин у достатній кількості. Тож закликав зібрати позачергове засідання ВР, присвячене виключно боротьбі з поширенням COVID-19.

  "Цифри поширення коронавірусу і, що найстрашніше, цифри смертності в Україні набувають характеру європейських і світових антирекордів. Протидія пандемії давно вже мала стати абсолютним пріоритетом дій влади і порядком денним парламенту. Але ми бачимо, що у нас порядок денний позачергових сесій складається або з неактуальних питань, або із законодавчого спаму", – вказав Порошенко.

  Він подякував фракціям, які дали свої підписи за проведення позачергового засідання та розповів про запропоновану постанову.

  "Тут уже 122 підписи, не вистачає 28. Хочу наголосити: жодного підпису "Слуг народу" тут немає. Правда очі коле… У постанові, яку ми вимагаємо розглянути, є надзвичайно актуальні питання – починаючи від аналізу виконання попередньої постанови Верховної Ради і притягнення до відповідальності тих, хто зірвав вакцинацію, захист лікарів, обладнання лікарень, в тому числі й киснем. Тих, хто зірвав закупівлю ліків, всі процеси, які рятують життя людей і за безглуздість і некомпетентність яких народ України платить ціну від 200 до 490 життів за добу", – пояснив п'ятий президент.

  І констатував: "Влада ж займає позицію "Ми влада і ми краще за вас знаємо, як треба". Не знаєте! На сьогодні при бравурних заявах головного санітарного лікаря Ляшка, що він до кінця року провакцинує 47 млн доз. І Зеленський взяв це питання під власний контроль. 11 квітня за 24 години було провакциновано 1216 людей".

  Він зазначив, що мав зустрічі з лікарями у багатьох медзакладах, і "Європейська солідарність" має комплексний антиковідний план. "Там є і допомога лікарям, і закупівля, і виробництво вакцин, там є ліки від коронавірусу", – пояснив п'ятий президент.

  Політик нагадав, що до країни досі не прибули обіцяні мільйони доз вакцин.

  "Те, що вам зараз пообіцяли, що у нас є 10 млн, 20 млн – це меморандуми про наміри. Починати треба з того, що в бюджеті мають бути передбачені кошти і сплачена передплата. Якби влітку минулого року гроші витратилися не на "золотий асфальт" "крадівництва", а на закупівлю вакцин, у грудні вакцини були б. І зараз у нас кількість вакцинованих вимірювалася б десятками мільйонів. Я ще раз закликаю – вакцинуватися треба. Але нема чим вакцинуватися. Бо на 42-мільйонну країну станом на зараз ми маємо трохи більше як 500 тис. вакцин за рік коронавірусної хвороби", – наголосив Порошенко.

  Лідер "ЄС" резюмував: "Не має бути нічого більш важливого за питання пандемії. І я прошу уряд терміново внести проєкт змін до бюджету, де передбачити 5 млрд грн на закупівлю вакцин, які ми маємо негайно цього місяця сплатити для того, щоб закрити питання.

  Нагадаємо, Фонд Порошенка спільно з компанією "Рошен" і волонтерами з перших днів пандемії забезпечили медиків захисними костюмами. У лікарні передали понад 157 тис. одиниць, а також 10 тис. антивірусних окулярів і понад 50 тис. високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche. 

  Попередній матеріал
  Блокування Суецького каналу: Єгипет затримав контейнеровоз Ever Given до отримання компенсації в $1 млрд
  Наступний матеріал
  МОЗ оновило розподіл карантинних зон: одна область стала "жовтою"
  Loading...