Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

"Безпека мільйонів": Порошенко вимагає винести питання вакцинації на засідання РНБО

Читайте по-русски
Влада намагається відволікти увагу від суцільних управлінських провалів, наголошує лідер "ЄС"

Влада повинна винести питання боротьби з пандемією, і зокрема вакцинації від COVID-19, на розгляд позачергового засідання Ради національної безпеки і оборони України. Адже це нині ключове питання, від якого залежить безпека мільйонів українців. Про це заявив п'ятий Президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко у відеозверненні.

Наводимо повний текст заяви лідера опозиції.

Дорогі українці!

7235 нових хворих за добу і 185 померлих – нас накриває нова хвиля пандемії. Днями побував на Прикарпатті, передавав кисневі концентратори за антиковідною програмою нашої команди. Ситуація в цьому регіоні критична. Лікарні заповнені більше, ніж на сто відсотків. Подекуди – ліжка вже в коридорах. Цілого року виявилося недостатньо, щоби влада належним чином підготувалася до все нових і нових спалахів хвороби.

Законтрактованих обсягів вакцини не вистачить, щоб забезпечити колективний імунітет і розірвати ланцюг захворювання. Для цього треба прищепити 60-70% людей. Більшість європейських країн вийде на цей показник десь у середині поточного року. У нас же при теперішніх темпах це розтягнеться на довгі роки. Наша влада примудрилася розпочати щеплення ледве чи не останньою в Європі і пізніше від багатьох азійських та африканських країн.

Це – персональна відповідальність Зеленського. Ще влітку минулого року він прогавив можливість приєднатися до ініціативи Євросоюзу зі збору коштів на розробку вакцини, про яку його попереджало МЗС. Замість того, щоб зробити цілком посильний внесок і гарантувати Україні місце на початку чи в середині черги, а не у хвості, він направив антиковідні гроші на так зване "Велике крадівництво".

"Європейська солідарність" вимагає винести питання боротьби з пандемією, і зокрема вакцинації від ковіду на розгляд позачергового засідання РНБО. Це – ключове питання, від якого залежить безпека мільйонів українців, причому як медична, так і економічна.

Пане Зеленський, ще минулого року вакцинація стала ключовим пунктом антиковідного плану нашої команди. Ми – як ніхто за вакцинацію. Ви от тільки препаратами країну забезпечте, бо ви – влада. Радий, що Ви особисто вже вкололися. Так само хотів би порадіти і за мільйони українців. Але не можу, бо Ви своєю бездіяльністю та некомпетентністю позбавили їх можливості прищепитися і повернутися до нормального життя без карантинних обмежень. Принаймні дуже сильно це відтермінували.

Набридлими вже відосиками та шоу-ефектами, – як учорашнє роздягання, абсолютно зайве як для щеплення в руку, – влада намагається відволікти увагу від суцільних управлінських провалів. Рівно як фейками та чорним піаром проти опонентів. 

Лише уявіть собі, офіційний речник Президента договорився до того, що це, виявляється, Порошенко зірвав спецоперацію із затримання російських військових злочинців з групи "Вагнера". Правда ж в тому, що я у 2018-му році дав санкцію на підготовку цієї найскладнішої в історії українських спецслужб операції. Правда в тому, що розвідка у взаємодії із західними партнерами її блискуче підготувала, до найдрібніших деталей. І гірка правда в тому, що в останні години перед арештом злочинців інформація про це витекла до Росії з Офісу українського президента. Влітку 2020-го, коли мене там не було вже більш як рік! І це – вже пряма відповідальність Зеленського.

Ми вимагаємо створення парламентської Тимчасової слідчої комісії із розслідування зриву спецоперації із затримки вагнерівців. Президент повинен дати вказівку "слугам" негайно подати кандидатури до цієї комісії. Щоби не виникала підозра, що він покриває когось із свого близького оточення, або, не дай Боже, і самого себе. А я готовий давати свідчення цій комісії.

Днями, як повідомили ЗМІ, колишнього керівника Головного управління розвідки Василя Бурбу позбавили охорони. Може, учасники злочину мріють, щоб хтось знищив їм головного свідка державної зради? Я добре знаю послужний список цього офіцера, що він зробив для України та чим накапостив її ворогам. Вимагаю від Зеленського повернути охорону Бурбі – як від особи, найбільш зацікавленої у безпеці цього розвідника.

Так само вимагаємо від президента та "слуг" ухвалити ініційовані нами законопроекти – про кримінальну відповідальність за колабораціонізм та системну протидію російській пропаганді. Закрили три телеканали. Але ж все кодло прокремлівських пропагандистів враз перекочувало на канал "Наш". А його чіпати не хочуть, бо, крім Мураєва, там в акціонерах і партнери деяких представників чинної влади.

Ухвалення наших законів дозволить не в режимі кавалерійських атак, а системно протидіяти п'ятій колоні. І до речі, там передбачені юридичні підстави для заборони діяльності проросійських партій, передусім ОПЗЖ. Подібно тому, як наша команда 2015 року стерла Компартію з політичної карти України.

Наша команда як державницька опозиція підтримала ухвалу РНБО про застосування санкцій. "Європейська солідарність" вимагає, згідно з законом, негайних процесуальних дій щодо осіб, які здійснювали терористичну діяльність. Раз є факти й докази, мають бути пред'явлені звинувачення і підозри.

На жаль, резонансні рішення РНБО Офіс президента супроводжує брудною кампанією проти нашої політичної сили. Складається враження, що Зеленському Медведчук був потрібен для інформаційної атаки не стільки на ОПЗЖ та Росію, скільки на "Євросолідарність" та на мене особисто. Псевдосенсацію вони намагаються роздути із загальновідомих фактів. Фактів, про які я неодноразово розповідав в інтерв'ю та на прес-конференціях.

Влітку 2014-го року, коли припинили роботу посольства, у рамках Нормандського формату на роль комунікатора між Києвом та Москвою призначили Медведчука. Чому я на це свідомо погодився, розуміючи власні політико-репутаційні ризики? Правда ж, не так важко було передбачити, що у майбутньому мені спробують виставити за це рахунок?

Та тому що тисячі людей перебували в російському полоні як заручники Кремля. Щоб їх звільнити я готовий був мати справу хоч з чортом лисим. Мати справу – означає виходити із зони власного комфорту. Зустрічатися. Розмовляти по телефону, чи то Медведчук, чи Гризлов, Сурков чи Путін. І не завжди, згідно з лисячим правилам дипломатії, говорити їм те, що ти про них насправді думаєш. Бо якщо ти щиро хочеш звільнити людей, бесіду точно не починатимеш з того, щоб послати співрозмовника на три літери. Чого тоді дзвонив?

Хай там як, вдалося провести кілька масштабних обмінів, внаслідок яких сотні, а в цілому – тисячі українців повернулися додому. При цьому ми жодного разу не порушили принципу "самих цінних для Росії злочинців не видавати". Це вже після нас видали Путіну Цемаха, учасника і свідка причетності Путіна до збиття малайзійського "Боїнга". Це вже після нас на вимогу Путіна Зеленський звільнив прямо з лави підсудних беркутів, що розстрілювали Майдан. Зате звільнити Ріфмастера і Стерненка не може.

Та й Медведчук у велику політику повернувся в липні 2019 року під час парламентських виборів. Вже за Зеленського, вже після мого президентства, відчув, що ніхто більше тому не заважає. А наша комунікація з Медведчуком припинилася на початку 2018-го, коли стало зрозуміло, що його кум до президентських виборів нікого звільняти вже не стане.

Озираючись нині в 2014-й рік, розумію, що з рішення, яке я тоді вимушено прийняв по Медведчуку, ми витиснули по максимуму. Ми звільнили людей. Не перший раз мені за те рішення намагаються виставити рахунок, і хай. Головне, тисячі людей повернулися додому. Їхні життя важливіші, ніж мої білі рукавички.

У мене не було двох років, щоби зазирати Путіну в очі і десь аж не екваторі президентства наважитися на перший державницький крок. 2014-й рік – то рік суцільних викликів, від ситуації на фронті до віялових відключень в енергетиці. Кожен з вас це добре пам'ятає. Нам знадобилося трохи кмітливості, трохи часу і трохи хитрості. І нам вдалося переграти Путіна, в тому числі й використовуючи комунікації через Медведчука.

13 листопада 2015 року припинили імпорт електрики з Росії, який тепер, до речі, відновили. 25 листопада 2015 року – відмовилися від імпорту російського газу, який команда Зеленського вже запропонувала знову запустити. І врешті-решт зупинили постачання електроенергії до Криму. Зробили це, як тільки домоглися міжнародного визнання відповідальності країни-окупанта за забезпечення життєвих потреб мешканців анексованого півострова.

Ніж будь-які слова, вагомішу роль грають дії. І наша команда за п'ять років конкретними справами завоювала визнання як державницька проєвропейська сила: армія, безвіз, Угода про асоціацію, Томос, енергетична безпека, міжнародна коаліція.

Такими ми були вчора, такими ми є сьогодні, і такими ми залишимося завтра.

І останнє. Найсвіжіші новини зі сходу свідчать про те, що РНБО має знайти адекватну відповідь і на стрімке погіршення ситуації на Донбасі, де терористи видали офіційний наказ на ведення "попереджувального вогню" проти українців.

Слава Україні!

Попередній матеріал
Театр у вітрині: як львівські актори залучають глядачів до мистецтва – сюжет
Наступний матеріал
Як у зоні ООС проходить вакцинація армійців – сюжет
Loading...

У 2015 році проти близько 400 осіб і 90 компаній за окупацію Криму і за агресію проти нашої країни на Сході були застосовані санкції – Порошенко

"Щойно з’явилися перші міжнародні резолюції, які підтверджували стан окупації, було відключене постачання електроенергії в Крим" – Порошенко

"ПУТІН – @*$%!" і "бойовики Медведчука": ТОП відео "5 каналу", які "розігріли" лютий

Порошенко розповів, як переконав Трампа визнати окупацію Криму

Під час захоплення Криму Росією Зеленський був на зйомках "8 перших побачень" у Москві – Гончаренко

Порошенко розповів, що робив депутат ОПЗЖ Шуфрич під час захоплення Криму Росією