Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

НАБУ та Офіс генпрокурора мають розслідувати корупцію в закупівлях вакцини від COVID-19 – Порошенко

  Читайте по-русски
  Лідер "ЄС" вказав, що лікарі остерігаються вакцинуватися препаратом, який привіз в Україну міністр охорони здоров'я

  На годину запитань до уряду необхідно викликати міністра охорони здоров'я, а також керівництво НАБУ та Офісу генпрокурора, адже ситуація із закупівлею вакцин від коронавірусу є катастрофічною. Цього вимагає п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

  "Я щойно повернувся з Прикарпаття, де критична ситуація з точки зору протидії пандемії та захисту людей. Загальновідома причина, чому це сталося. Тому що на сьогодні вже більшість лікарів стверджує, що ми маємо, в тому числі на Прикарпатті, нові штами, а розповсюдилося це через незакритий "Буковель". Тому що хтось ніяк не нажереться і ніяк не відпочине. І досі зараз "Буковель" працює, а власники набивають кишені", – обурився Порошенко.

  За словами політика, у лікарнях Івано-Франківщини, де він побував, він не побачив жодного вільного ліжка, обладнаного киснем.

  "Процес обладнання киснем на сьогодні де факто зупинився. Вони тримають в реанімації два вільних ліжка для хворих. І привезені благодійниками, в тому числі нашою командою, кисневі концентратори ситуацію не вирішують. У більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, ці темпи розповсюдження хвороби значно впали. Це не тільки Ізраїль, подивіться – Велика Британія на сьогодні має найнижчі темпи розповсюдження, починаючи з вересня минулого року", – наголосив він.

  Лідер "ЄС" також вказав, що лікарі остерігаються вакцинуватися препаратом, який привіз в Україну міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

  "Сьогодні забезпечення вакцинами – це змагання, коли кожна з країн за себе. Так от президент Зеленський програв це змагання в Європі, і Україна зайняла завдяки йому останнє місце. В тому числі з причин, які зазначені в Резолюції Європарламенту. Я дуже раджу уважно їх вивчити", – зауважив Порошенко.

  І продовжив: "У резолюції Європарламенту записано, що вони попереджають Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров'я. І в особливості – в Міністерстві охорони здоров'я. Також ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема при закупівлі медичного обладнання і вакцин проти COVID-19. Це резолюція Європарламенту".

  Тож необхідно запросити міністра охорони здоров'я, а також генеральну прокурорку і керівника НАБУ, який порушив справу і розслідує корупцію.

  Попередній матеріал
  Стало відомо ім'я морпіха, який напередодні загинув на Донбасі
  Наступний матеріал
  Житомирську область віднесли до "червоної" зони карантину
  Loading...