Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Якби я міг купити, я б це зробив просто зараз": Порошенко вимагає від уряду негайно забезпечити українців мільйонами доз вакцини

Читайте по-русски
Він також звернувся до урядів дружніх держав із закликом допомогти Україні терміново отримати ще 10 млн доз вакцин

П’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко привіз кисневі концентратори у Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на Київщині.

Про це повідомила прес-служба політсили.

Під час зустрічі з медпрацівниками Порошенко подякував їм за самовіддану боротьбу за здоров’я і життя людей. Він також зазначив, що для подолання пандемії треба негайно забезпечити Україну мільйонами доз вакцини. Наразі це може зробити лише влада.

"Якби я міг купити вакцини, я би це зробив зараз. Ми звертаємось до всіх виробників вакцин для того, щоб постачання вакцин в Україну було прискорене. Але хочу наголосити, що рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я вакцини продаються тільки урядам держав", – сказав Порошенко.

"Я вже звернувся до соціально відповідального бізнесу. Такі компанії як "Рошен", Coca-Cola, Unilever звернулися з тим, щоб їм продали вакцини, аби полегшити тягар для бюджету. Це можна буде зробити тоді, коли виберуть вакцини всі держави світу. Я вважаю, що це правильно, це соціальна справедливість. Що незалежно від наявності коштів людство має бути захищене", – пояснив Порошенко.

Він також зауважив, що дискусії щодо необхідності вакцинування зайві.

"Вакцинуватися треба всім і негайно. А проблема в іншому – коли всі переконалися, що тільки масова вакцинація дасть колективний імунітет без великої кількості жертв – вакцинуватися немає чим. Бо на питання, де взяти вакцину, влада не дала відповіді. Поки що залишилося в наявності трохи менше ніж 200 тисяч вакцин індійського виробництва CoviShield. І 215 тисяч вакцин китайського виробника, яка ще не пройшла оформлення і реєстрацію. До червня можна отримати більш як 3 млн доз вакцини Pfizer. За це треба заплатити. Зараз Верховній Раді терміново треба внести зміни до бюджету і оплатити Pfizer. Перейдіть від меморандуму до конкретного контракту", – наголосив Порошенко.

"Ми вимагаємо від Уряду укласти нормальну, конкретну угоду і забезпечити постачання до червня-липня 3-4 млн доз вакцини, що має бути прописано в контракті. Ми як опозиція готові включитися до переговорного процесу та виявлення механізму гарантування безперебійного характеру поставок", – додав він.

Порошенко звернувся до урядів дружніх держав, які завершують вакцинацію, із закликом допомогти Україні терміново отримати ще 10 млн доз вакцин. "Це можливо зробити в найближчі два місяці. І тоді в нас буде 15 млн доз", – зауважив п’ятий Президент.

Порошенко також закликав уряд дозволити закупівлю вакцин для органів місцевого самоврядування. 

Нагадаємо, Фонд Порошенка спільно з компанією "Рошен" і волонтерами з перших днів пандемії забезпечили медиків захисними костюмами. У лікарні передали понад 157 тис. одиниць, а також 10 тис. антивірусних окулярів і понад 50 тис. високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche. 

Попередній матеріал
Чи піде Путін у наступ та вибори на 87-му окрузі – Безсмертний і Рахманін у "Прямим текстом з Юрієм Луценком"
Наступний матеріал
Люди, які мають регулярно ходити на процедури в лікарні, не отримали спецперепусток – подробиці
Loading...

Профільний комітет підтримав правки "ЄС" про заборону російської "вакцини" – Сюмар

Порошенко пропонує запровадити кримінальну відповідальність за шахрайство з вакцинуванням від COVID-19

"Зупиніть грабування українського народу": Порошенко закликав владу до жорсткого регулювання цін на тести та вакцини

Використання російської вакцини в Україні неприпустиме і буде тягнути за собою ризики – Порошенко

"Ця влада некомпетентна" – Порошенко порівняв темпи вакцинації в Україні та світі

"Нечисті на руку ділки від влади почнуть заробляти свої мільярди": Порошенко про необхідність жорстко регулювати ціни на тести та вакцини від COVID-19