Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

"Щоб не сталося, як із вакцинами": Порошенко у ВР запропонував владі нові кроки щодо протидії COVID-19

Читайте по-русски
Необхідно скликати засідання РНБО за участю керівників фракцій парламенту, наголосив п'ятий президент

Влада має приступати до стратегічних кроків у боротьбі з епідемією COVID-19 в Україні, адже ситуація в регіонах катастрофічна. На цьому наголосив лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент Петро Порошенко з трибуни Верховної Ради.

"Зранку пацієнти задихалися, бо концентраторів не було. Хворі – сині, бо бракує кисню. Трупи лежать серед живих, бо нема машини, щоб вчасно вивозити. Бракує ліків. Медикам – не дають доплат"…. І щоб "слуги" не перекручували потім мої слова, я хочу наголосити, що це була цитата із випуску ТСН на каналі, який привів вас до влади", – зачитав він.

Політик погодився, що ще рік тому взагалі ніхто у світі не був готовий до пандемії. Але більшість країн за цей час – успішно створили систему захисту людей.

Тож п'ятий президент констатував: "І тільки в нас третя хвиля пандемії виявилася повною несподіванкою для влади. Розпродавши на початку пандемії захисні маски, Зеленський обіцяв, що Україна буде серед перших країн, які проведуть вакцинацію. І що? Є держави, де провакциновано 50% людей, більшість країн Європи перевищила показник 10% усіх своїх мешканців. В Україні – лічені долі відсотка".

Він визнав, що у світі зараз існує жорстка конкуренція за доступ до вакцин проти коронавірусу.

"Але це конкуренція глав держав і урядів. І ми маємо із сумом констатувати, що Зеленський цю боротьбу програв. Вакцинацію – зірвано. Натомість антиковідний фонд укатали в позолочений асфальт "великого крадівництва" – десятки мільярдів гривень. А Міністерство охорони здоров'я освоїло лише 40% виділених коштів", – вказав політик.

Лідер "ЄС" наголосив, що саме зараз час об'єднатися та спільно скликати засідання РНБО за участю керівників фракцій та груп Верховної Ради.

"Ми маємо додаткові пропозиції до нашого плану щодо протидії коронавірусу. Виділити кошти на придбання ліцензій на виробництво вакцин усередині держави. Зараз завершується розроблення унікальних ліків. І щоб не сталося так, як з вакцинами, зараз треба укласти контракти і проплатити їх", – запропонував Порошенко.

Він висловив упевненість, що якщо дати суб'єктам місцевого самоврядування можливість закупати ліки – це захистить людей від непрофесійності влади.

Як відомо, "Європейська солідарність" запропонувала свій план боротьби із COVID-19. Тотальне тестування, якісна діагностика, контрольована самоізоляція безсимптомних хворих, безкоштовне лікування у медзакладах і вакцинація – поєднання цих кроків дало б змогу розірвати ланцюг розповсюдження вірусу – заявив ще в січні Петро Порошенко. Також у "Євросолідарності" вимагають розслідувати розкрадання "Протикоронавірусного фонду", забезпечити медпрацівникам повноцінне страхування та 300% доплати.

Попередній матеріал
"Снайпери цілили у спини": Хомчак розповів про бій під Шумами, в якому загинуло четверо армійців ЗСУ
Наступний матеріал
Рада запровадила новий вид військової служби і дозволила призивати резервістів без мобілізації
Loading...