ЗСУ
ЗСУ espresso.tv

Рада запровадила новий вид військової служби і дозволила призивати резервістів без мобілізації

Читайте по-русски
За необхідності – влада зможе протягом доби мобілізувати резервістів

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №3553, поданий президентом Зеленським, який дозволяє протягом доби і без мобілізації призивати резервістів у випадку "особливого періоду".

Документ у другому читанні та в цілому на позачерговому засіданні у вівторок, 30 березня, підтримали 256 народних депутатів. Утримався – 21 парламентар.

голосування за закон
голосування за закон5 канал

Законом запроваджується новий вид військової служби – за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, порядок його організації та проведення, трудові, освітні та соціально-правові гарантії для осіб, що призиваються.

Тож тепер, у випадку загострення ситуації на фронті, порушення кордонів України або іншої збройної агресії – влада зможе протягом доби за допомогою указу президента мобілізувати резервістів.

Планується удосконалити порядок здійснення військового обліку – запровадити військовий облік резервістів, визначити органи для його ведення та їхні повноваження. На базі військових комісаріатів мають бути створені територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Також документ вносить зміни до Кримінального кодексу щодо ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Тепер за ухилення можуть ув'язнити на термін до 5 років. За інші порушення – штрафи.

Заступниця голови Комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар'яна Безугла запевнила, що призивати без винятку всіх резервістів не будуть – лише тих, у кого є бойовий досвід. Запевнила, що Верховна Рада буде запобіжником, аби уникнути такої ситуації. Проте не уточнила, чому в самому законі не конкретизували перелік категорій резервістів, яких призиватимуть в "особливий період".

Нагадаємо, стало відомо, скільки юнаків призвуть навесні цього року до лав ЗСУ.

Попередній матеріал
"Щоб не сталося, як із вакцинами": Порошенко у ВР запропонував владі нові кроки щодо протидії COVID-19
Наступний матеріал
Україна закликала світ посилити політичний та економічний тиск на Росію – заява Верховної Ради
Loading...