Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Ця влада некомпетентна" – Порошенко порівняв темпи вакцинації в Україні та світі

Читайте по-русски
За словами політика, якщо зараз не будуть кинуті всі зусилля на те, щоб не пізніше березня-квітня забезпечити вакцинацію, то країні загрожує катастрофа

Влада країни має забезпечити щонайменше 22 млн доз вакцин від коронавірусу і до квітня 2021 року українці мають бути провакциновані. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав п'ятий Президент України і лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

"Станом на сьогодні у Великій Британії від коронавірусу вже провакциновано більш як 600 тисяч осіб, у багатьох країнах світу вакциновані вже десятки і сотні тисяч людей, а в Україні – нуль. Якщо зараз не будуть кинуті всі зусилля на те, щоб забезпечити не пізніше березня-квітня вакцинацію, то Україна опиниться в катастрофічній ситуації", – зазначив політик.

Петро Порошенко також заявив, що у бюджеті на 2021 рік передбачені мізерні суми на боротьбу з коронавірусом.

"Буквально вчора було оприлюднене розслідування журналістів BBC, де було сказано, що на фоні якісної підготовки світу до вакцинації, Україна передбачила лише 8 мільйонів доз вакцини на рік. Це означає, що провакциновано може бути лише 4 мільйони людей. І це означає, що в кожного представника влади не має бути ні дня, ні ночі, він має їздити по всьому світу, щоб домовитися про постачання з усіма якісними виробниками вакцини, крім російської", – запевняє Порошенко.

За його словами, влада має забезпечити не менше 20-22 мільйонів доз вакцини, тому що це і є покриття всіх груп ризику.

"Абсолютно безглуздо зупинитися на 2 чи 4 мільйонах доз вакцини. Тож до квітня місяця кров із носа, але ми зобов'язані забезпечити щонайменше 22 мільйони доз вакцини. І протягом усього року ми маємо провакцинувати всіх. Це не 40 мільйонів, бо частина людей вже перехворіла і вони не підлягають вакцинації", – сказав політик.

Він також додав, що зараз мова не лише про закупівлю вакцини, а й про те, щоб був створений механізм логістики, бо зберігання вакцини передбачає таку логістику, якої в нас не існує.

"Рівень температури домашнього холодильника не дозволяє зберігати вакцину. Тому влада має два місяці на те, щоб створити логістику. Але я скептично налаштований на те, що сьогоднішня влада може розв'язати будь-яку проблему України, бо ця влада некомпетентна", – заявив Петро Порошенко.

Він також виступив з вимогою негайно обмежити ціни на тести, послуги і вакцини.

Дивіться повний випуск ток-шоу:

Нагадаємо, раніше в Національній академії наук України заявили, що для ефективної боротьби з коронавірусом необхідно вакцинувати не менше ніж 30 млн українців.

Попередній матеріал
Поруч з трасою Одеса-Чорноморськ оселилася зграя птахів – якими гостинцями їх пригощати
Наступний матеріал
У Черкасах пенсіонер власноруч змайстрував мотоцикл з велосипеду
Loading...

Удвічі більше: Україна отримає 16 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX

У Німеччині четверо людей потрапили до лікарні з передозуванням вакциною від COVID-19

Вакцинація від COVID-19: чи є в Україні потужності для виробництва шприців

Посол США в Росії відмовився робити щеплення російською вакциною від COVID-19

Путін збирається зробити щеплення російською "вакциною" "Супутник", яка не пройшла остаточні випробування – ЗМІ

Ляшко розповів, як Україна розв'язала проблему зі зберіганням вакцини від коронавірусу