Веломотоцикл
Веломотоцикл скріншот

У Черкасах пенсіонер власноруч змайстрував мотоцикл з велосипеду

Читайте по-русски
Перехожі фотографують незвичний апарат, а знайомі просять покататися

Перехожі фотографують, а знайомі просять покататися. Пенсіонер у Черкасах власноруч сконструював мотоцикл. Уперше виїхав на дороги два роки тому, відтоді транспорту не зраджує і ганяє ним у будь-яку погоду. Про те, з чого майстрував мотоцикл, чоловік розповів журналістці "5 каналу" Яні Лимаренко. 

Винахідник Олександр Баканов викочує своє дітище з гаража. Майстер назвав його – мотовсюдихід "Зятьок". Перед кожним виїздом чоловік добре перевіряє справність транспортного засобу. Щоби не підремонтовувати на ходу.

У цьому мотоциклі вже важко впізнати велосипед. Олександр його переконструював із двоколісного два роки тому. Ідея пришвидшити велотранспорт виникла, коли друзі віддали старий компресор із мотором. Він і став серцем нового мотоцикла. Інші частини – майстер шукав у знайомих чи на барахолці.

Щоби заощадити на дорогих мотозапчастинах – Олександру довелося вигадувати. Передачі взяв із німецького велосипеда, водійським сідлом став офісний стілець, а бензобак зробив зі старого вогнегасника.

Документів на такий транспорт в Олександра немає. За фактом – це велосипед. По мотору – взагалі компресор. Мотоцикл набирає швидкість – до 50 кіломЕтрів за годину. Чоловік вільно їздить вулицями міста. Заїжджає навіть у центр. Часто разом із ним катається дружина.

"В основному, вантажі, але буває з баришнею, звичайно, то по набережній, то ще куди-небудь. На часі їхати в магазин", – каже Олександр.

За кілька хвилин довкола мотовсюдихода збираються люди. Вони дивуються такій техніці. Деякі фотографують і роблять селфі.

"Заслуговує поваги, бо доволі таки складно, щоб воно все совпало, все работало, все включалось", – каже черкащанин Геннадій.

Але такої уваги "Зятьок" не витримав і біля магазину вже не завівся. На такий випадок в Олександра із собою завжди інструменти. Ремонт тривав усього кілька хвилин.

Їздити на такому мотоциклі треба вчитися, а от покататися на пасажирському сидінні господар мені дозволив, головне правило – міцно триматися за поручні.

Своє дітище Олександр постійно оновлює. Тепер хоче змайструвати навіс над сидіннями, щоби можна було довго ганяти у будь-яку погоду.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ця влада некомпетентна" – Порошенко порівняв темпи вакцинації в Україні та світі
Наступний матеріал
Дорога сповзає в урвище: на Буковині липнева повінь відрізала людей від цивілізації
Loading...

Експериментальне підпалювання ялинки: черкаські рятувальники розповіли, як уникнути пожежі на свята

Ялинковий сезон: як лісівники Черкащини заготовляють та оберігають новорічні дерева

"Танцюй завзято, аби вірус прогнати": як черкаські школярі проганяють коронавірус – сюжет

У Черкасах рятувальники майже 3 години гасили пожежу на площі 800 м кв

Післяковідна реабілітація: медики в Черкасах розробили програму відновлення організму після COVID-19

Без паніки: як рятувальники ліквідовували умовну пожежу у 18-поверховому будинку в Черкасах