Післяковідна реабілітація
Післяковідна реабілітація 5 канал

Післяковідна реабілітація: медики в Черкасах розробили програму відновлення організму після COVID-19

Читайте по-русски
Реабілітація триває в середньому два тижні, але лікарі її можуть продовжити залежно від стану пацієнта

Швидше відновитися після коронавірусу. У черкаській поліклініці розробили програму реабілітації пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Для кожного процедури підбирають індивідуально, залежно від стану. Така програма унікальна і поки що не має аналогів в українських медзакладах. Як підтримують здоров'я вже після одужання від коронавірусу, журналістка "5-го" Яна Лимаренко розповість.

Заняття з лікувальної фізкультури починається з розминки. Складних рухів немає, більшість вправ – дихальні. Саме вони потрібні для реабілітації постковідних пацієнтів. Ганна подолала коронавірус кілька тижнів тому. Дихати досі важко, але після занять жінка почувається ліпше.

"Прилив кисню до мозку – він зразу відчувається, вентиляція гарна йде легень. Даже слабість не така, потихеньку ця слабість проходить і я вже можу спокійно робить оці вправи, спочатку у мене голова крутилась після вправ, зараз я вже можу робить ці вправи – голова не крутиться", – розповіла пацієнтка Ганна Заїць.

Програму реабілітації пацієнтів після COVID-19 розробили в черкаській міській поліклініці. Ідея виникла, коли тут захворіла чверть усього персоналу закладу, тож спочатку програму тестували вони. Масажист Сергій першим пройшов відновлення після хвороби. За тиждень процедур зникла втома та поліпшилося дихання. Тепер допомагає відновитися своїм пацієнтам – робить спеціальний масаж для легенів.

"Кровообіг починає циркулювати набагато краще, легені отримують більше кисню, за рахунок того, що трошки ми підігріваємо тіло, дихання, от вдих – вдих, натискаємо грудну клітину і виганяємо все повітря", – пояснює масажист Сергій Тихопій.

До програми входить: спелеотерапія – дихання сіллю, руханка в басейні, фізпроцедури, консультація кардіолога, невропатолога, офтальмолога та терапевта.

Така реабілітація необхідна, кажуть лікарі, бо залишкові явища після COVID-19 можуть спровокувати інші хвороби.

"Це буде відображатися на тому, що неповністю будуть розправляться легені і це буде обмежувати можливості людини забезпечувати організм киснем і від цього будуть страждати всі інші органи, потім розвиваються неповоротні зміни і цей орган просто відмовляє", – зауважує завідувачка фізіотерапевтичного відділення Ольга Толмачова.

Програму відновлення вже пройшли чотири десятки тих, хто одужав від коронавірусу. Медики закладу кажуть: аналогів цієї програми в українських поліклініках немає.

"У нас підхід не до конкретного захворювання, а до людини в цілому, не може бути COVID-19 і постраждала тільки бронхо-легенева система, як ось, може, складається в багатьох така думка, страждають буквально всі внутрішні органи", – наголошує головна лікарка Черкаської міської реабілітаційно-оздоровчої поліклініки Ірина Волощенко.

Реабілітація триває в середньому два тижні, але лікарі її можуть продовжити залежно від стану пацієнта.

На реабілітацію приймають усіх, для цього треба мати направлення від сімейного лікаря та негативний тест на COVID-19.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Бізнесмена Іслямова заочно засудили у Криму до 19 років колонії
Наступний матеріал
Падіння легкомоторного літака на Тернопільщині: поліція назвала ймовірну причину аварії
Loading...

COVID-19 в Україні: за добу одужали майже 14 тисяч осіб – скільки захворіло

Білорусь закриває наземні кордони на виїзд із країни – кому дозволять виїхати

Дикі тварини можуть загинути від голоду: через карантин реабілітаційний центр залишився без заробітків

Чому поліпшилася статистика захворюваності на COVID-19 – коментарі МОЗ та експертів

Уряд посилив карантин з 8 до 24 січня: які будуть обмеження та що про них кажуть інфекціоністи – включення

Разумков повідомив, чи працюватиме Рада під час зимового локдауну