Центр крові у Черкасах
Центр крові у Черкасах 5 канал

Новорічне донорство: у Черкасах перед святами намагаються накопичити запаси крові

Читайте по-русски
Запаси крові та її компонентів мають зробити щонайменше на 14 днів нового року

У черкаському центрі крові намагаються накопичити необхідні запаси крові, щоби вистачило на святковий період. Адже коли розпочнуться новорічні канікули, донорів – стане менше, а потреба у крові – більшою. Щоби заохотити людей до донорства, їм навіть приготували подарунки.

У центрі крові всі донорські крісла зайняті. Тут почали передноворічний забір крові. Наталія Пастушенко вперше здає плазму. Дівчина перехворіла коронавірусом і має антитіла до хвороби, якими охоче ділиться.

Каже: "Є багато хворих у черкаських лікарнях, тяжкохворих. І знаю, що вливання плазми з антитілами прискорює одужання, людина може швидше одужати і бути стабільною".

Донорами можуть бути всі, хто досяг 18 років, зараз не хворіє та не п'є ліків. Напередодні ввечері не потрібно вживати жирну, молочну, смажену їжу та алкоголь.

Перші ніж сісти в донорське крісло – треба здати розгорнутий аналіз крові. Потім огляд терапевта та чаювання з печивом. Це обов'язково. За кілька хвилин 19-річний Микита Прогунов теж готується поділитися кров'ю.

Розповідає: "Брат мого друга потрапив у лікарню і мені потрібно було здавати кров, але я не зміг цього зробити. Але ми долучили донорів, центр поміг. Після цього я зрозумів, що будь-яка група крові, будь то рідкісна чи популярна – вона потрібна в будь-якому разі".

Запаси крові та її компонентів мають зробити щонайменше на 14 днів нового року. Всього треба майже 30 літрів. Лікарі запевняють: донорство корисне для здорової людини.

"Стимулює кістковий мозок для вироблення поновлених клітин крові – еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. Тобто оновлюється склад крові, а також підвищується стійкість організму під час якоїсь крововтрати. Донори легше переносять крововтрати, травми", – пояснює завідувач відділу заготівлі крові Галина Зарянська.

Перед тим, як кров потрапить на зберігання – її додатково аналізують та очищують. Термін придатності – 42 дні, але через постійний попит вона витрачається набагато швидше, кажуть медики.

У свята попит зростає. А донорів у цей час – навпаки стає менше.

"Такі надзвичайні ситуації, можуть бути ДТП, можуть бути бійки. А є іще ургентні ситуації в лікарнях, процедури для онкохворих – вони не зупиняються і працюють постійно цілодобово. Наше завдання забезпечити їх компонентами", – наголошує заступник директора ТОВ "Черкаси плазма" Ярослав Березань.

Щоб заохотити більше людей прийти поділитися кров'ю та плазмою, крім оплати, перед святами донорів чекають ще й солодкі дарунки. Медики закликають небайдужих встигнути до Нового року стати для когось рятівником.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"ОГПУ фактично став на захист Татарова": реакція НАБУ на зміну підслідності у справі Нацгвардії
Наступний матеріал
Катастрофа літака Іл-76: суд зупинив виконання вироку генерал-майору Назарову
Loading...

У Харківській області в тих, хто одужав від коронавірусу, збиратимуть донорську плазму

Донорство під час карантину: лікарі кажуть, запаси крові катастрофічно зменшуються

Через карантин по всій країні суттєва нестача донорської крові – як реагує МОЗ

Запаси крові закінчуються: у Львові поменшало донорів через карантин

В Одесі через карантин різко поменшало донорів крові – наскільки критична ситуація

У Львівському центрі крові вичерпано майже всі запаси – яка причина