Донори, Черкаси
Донори, Черкаси 5 канал

Стати донором і заодно безкоштовно зробити тест на COVID-19: як працює система у Черкасах

Читайте по-русски
У центрі служби крові уже перевірили 6 тисяч черкасців. У 60 з них виявили антитіла до коронавірусу

Валентина Гончаренко здає кров удруге. Уперше це робила для знайомих, сьогодні вирішила здати безадресно і заодно пройти тест на антитіла до COVID-19.

"Я спочатку наче думала – не буду, а тоді думаю, якщо можна перевірити, то це і для мого здоров'я краще. Ну, я думаю, що може комусь знадобиться моя кров чи моя плазма і я може спасу якесь дитя", – вважає донорка Валентина Гончаренко.

Щодня сюди приходять від 20 до пів сотні донорів. Усім охочим перед здачею крові пропонують пройти тестування на антитіла до коронавірусу.

Результати тестування будуть відомі через добу, якщо антитіла до коронавірусу виявлять, то людині запропонують стати донором плазми для виготовлення ліків від коронавірусу.

Над розробкою ліків від COVID-19 нині працюють закордонні та українські компанії. Для роботи їм і потрібна донорська плазма. Але поки що сировини замало. Із тих, хто подолав недугу і має до нього антитіла, охочих здати плазму небагато.

"Часто реакція лякає, люди питають, скільки це буде коштувати, а ми кажемо, що це безкоштовно, ми просто заохочуємо. Ці ліки ми можемо заготовлювати тільки із донорської плазми, тобто якщо не буде людей – не буде і ліків", – пояснює завідувачка відділу комплектування донорів заготівлі крові та її компонентів Світлана Тринько.

У центрі служби крові уже перевірили 6 тисяч черкасців. У 60 з них виявили антитіла до коронавірусу, а про те, що подолали хворобу, ніхто з них і не знав. Однак після неї імунітет з'являється не в усіх.

"Є такий цікавий момент, що до нас приходили 7 людей, хто перехворів, вони знали, що перехворіли, вони мали виписки з лікарні. Лише у 4 з 7 були виявлені антитіла, у трьох людей антитіл до коронавірусу не було взагалі", – розповів заступник директора ТОВ "Черкаси плазма" Ярослав Березань.

Із виявлених донорами стали два десятки колишніх хворих. Решта не підійшли за медичними показниками або ж відмовилися. За здачу плазми з антитілами до COVID-19 донори отримують по 1000 гривень.

Яна Лимаренко, Олександр Пилипов, Черкаси, "5 канал"

 

Попередній матеріал
За особистою заявою Коломойського відкрито 4 нових справи проти Порошенка – адвокати
Наступний матеріал
Вандали пошкодили вагон електрички й поширили відео в соцмережі
Loading...

Криза у службі крові: як через карантин зменшилась кількість донорів та змінилася ситуація тепер

"Вирішили не залишатися осторонь": Криворізькі нацгвардійці здали кров до Всесвітнього дня донора

Через карантин по всій країні суттєва нестача донорської крові – як реагує МОЗ

В Одесі через карантин різко поменшало донорів крові – наскільки критична ситуація

У Львівському центрі крові вичерпано майже всі запаси – яка причина

В Україні зробили операцію з пересадки серця – вперше за останні 15 років