Олег Татаров, заступник голови Офісу президента, досі без запобіжного заходу. Попри те, що підозрюваний прийшов до Вищого антикорупційного суду, до розгляду клопотання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – про арешт або ж заставу 10 млн гривень, – так і не дійшли. Адже вночі тихцем Офіс генпрокурора передав до СБУ розслідування справи про зловживання під час купівлі квартир Нацгвардійцям. Як на це відреагував сам підозрюваний та антикорупуційні органи – знає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.
"Друзям – усе, ворогам – закон". Майстер-клас від Офісу генпрокурора. Уночі, о 23:42, напередодні обрання запобіжного заходу заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову, цю справу передали від Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України.
За понад рік роботи Вищого антикорсуду таке трапилося вперше.
"Ми не маємо жодної інформації про те, що засідання, заплановане на 12:30, не відбудеться. Буде змінюватися", – каже Олеся Чемерис, речниця Вищого антикорупційного суду.
Підозрюваний, як і обіцяв, на засідання приходить. Олег Татаров каже: ні до кого не звертався, щоби досудове розслідування проводили в СБУ, дізнався про це, як і всі – вранці в новинах. І скаржиться – уже два тижні просить, щоби антикорупційне бюро оприлюднило докази, але так і не дочекався. А саму підозру вважає політичною помстою директора НАБУ Артема Ситника.
"Є рішення суду першої апеляційної інстанції, згідно з яким він визнаний корупціонером. Його ім'я, прізвище та по-батькові внесене в реєстр корупціонерів НАЗК, і, відповідно, особа повинна була в перший же день після цього написати заяву про відставку і не мати морального права взагалі керувати Національним антикорупційним бюро", – заявляє Олег Татаров, підозрюваний, заступник голови Офісу президента.
Олег Татаров фігурує у справі про те, як Нацгвардія обміняла квартири в центрі Києва на житло на околиці. Задля того, щоби знизити розмір завданих збитків державі з 81 мільйону гривень до 7 мільйонів, за версією слідства, саме Олег Татаров як юрист компанії забудовника "Укрбуд" "розрахувався" з експертом паркомісцем. Свідчення проти нього дав колишній компаньйон, керівник "Укрбуду" Максим Микитась, який пішов на угоду зі слідством НАБУ.
"То взагалі не переписка, то маніпуляція. Незрозуміло, з чого вона зроблена. По-перше. По-друге, якщо ви дивилися уважно, то навіть як вони фальсифікували, не показали жодну переписку між мною та керівником експертно-криміналістичного центру", – вважає Олег Татаров.
Засідання починають і одразу переносять на 28 грудня. До клопотання про арешт або заставу 10 мільйонів гривень не доходить, бо антикорупційні прокурори спантеличені: не знають, чи можуть і надалі бути стороною обвинувачення. Адже, як вирішив Печерський райсуд, НАБУ – вже не є органом слідства в цій справі.
"Не погоджуємося. І ми написали з цього приводу скаргу. На даний час вона перебуває в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду", – говорить Аліна Жовницька, прокурорка САП.
Олег Татаров як прийшов у доброму гуморі, так і пішов. А от у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі настрій інший. Після того, як в.о. голови САП Максим Грищук підписав підозру Татарову, генпрокурорка Ірина Венедіктова звільнила його з посади свого заступника.
"Було дивно, я навіть звернувся за роз'ясненням. Мені офіційно нічого не пояснили", – каже Максим Грищук, в. о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Не попередила генпрокуратура і про виведення за межі слідства антикорупційних прокурорів.
"У жодній такій справі немає такої безпрецедентно швидкої зміни групи прокурорів і швидкого прийняття рішення про визначення підслідності, як у цій. У жодній. Ми за три тижні двічі повністю змінили групи прокурорів. Це такий процесуальний треш", – каже Максим Грищук, в. о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
У НАБУ також відреагували різкою заявою. Те, що відбулося, називають безпрецедентним втручанням у розслідування НАБУ.
Свої дії генпрокурорка Ірина Венедіктова пояснила інтернет-виданню "Українська правда".
Аби вийти з патової ситуації, Максим Грищук звернеться до Ірини Венедіктової, щоби бодай когось із тих антикорупційних прокурорів, які займалися цією справою від самого початку, долучили до нової групи прокурорів.
Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"