Ввів в оману громадськість. Заяви заступника керівника Офісу президента Олега Татарова про те, що на період слідства він призупиняє свої службові обов'язки, не можуть відповідати дійсності. Тому що такого юридичного поняття як призупинення службових обов'язків – не існує. Про це "5 каналу" розповіла Олена Щербан, заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції.
За її словами, у випадках, коли людина притягується до кримінальної відповідальності і може впливати на слідство, існує лише один юридичний механізм – відсторонення або звільнення. Тому, щоб відсторонити Олега Татарова, він мав написати відповідну заяву, і цю заяву міг задовольнити особисто президент своїм указом.
Тож Татаров і досі фактично продовжує виконувати свої обов'язки.
"Вони назвали це призупиненням службових повноважень. Такого поняття вже не існує. Якби це була заява про відсторонення і якби президент був зобов'язаний її розглянути або відмовити, або видати указ, який мав би бути опублікований і який би ми вже всі сьогодні побачили, цього досі немає. Це означає, що питання відсторонення в принципі взагалі не на порядку денному. Будь-які призупинення – це просто імітація будь-яких дій, і враховуючи посаду і характер діяльності Татарова, він має шалені ресурси впливу на судову і правоохоронну систему", – наголосила Олена Щербан, заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції.
Нагадаємо, у п'ятницю НАБУ та САП повідомили про підозру заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову. Йому закидають причетність до фальсифікації експертизи задля заволодіння майном Нацгвардії. Йдеться про афери з квартирами, де головним фігурантом є колишній народний депутат та забудовник Максим Микитась.
Раніше в НАБУ заявляли про тиск на слідство в цій справі, оскільки генпрокурорка Ірина Венедіктова замінила процесуальних керівників. Сам Татаров називав справу проти нього помстою від директора бюро Артема Ситника нібито за критичні висловлювання в його бік. А 14 грудня Печерський суд вирішив передати справу, в якій фігурує заступник керівника Офісу президента, із Національного антикорупційного бюро до Державного бюро розслідувань. Після цього Артем Ситник заявив, що подасть апеляцію, і зробить усе можливе для того, щоби завершити розслідування.