Максим Немчинов, заступник міністра енергетики
Максим Немчинов, заступник міністра енергетики 5 канал

Газзбути зловживають монопольним становищем і з ними треба боротися в АМКУ – заступник міністра енергетики

Читайте по-русски
Людей карають відключенням газу за перехід до інших постачальників та несплату вигаданих коефіцієнтів

Зі зловживаннями газопостачальників своїм монопольним становищем потрібно боротись зверненнями до Антимонопольного комітету та НКРЕКП.

Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав заступник міністра енергетики Максим Немчинов.

За словами координаторки житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "ОПОРА" Тетяни Бойко наразі найбільше звернень з приводу зловживань надходить від людей, яких обслуговує "Лубнингаз".

"Лубнигаз" – це взагалі "топ", номер один – це повністю "обезбашені" люди. Я не знаю, як це назвати, але люди просто обривають усі телефони і розказують всі ці жахи. В чому суть: в першому випадку людину показово покарали, тому що вона не хотіла сплачувати температурних коефіцієнтів і написала скаргу в НКРЕКП раніше. Вона мала громадянську позицію, тому її вирішили за це покарати. І у відповідях на депутатські звернення сказали – "але ж як погано не сплачувати температурні коефіцієнти", хоча це явно незаконно", – розповіла вона.

"В іншому випадку ми бачимо публічне покарання тих, хто перейшов до іншої газопостачальної компанії. З серпня діє ринок природного газу, тобто споживачі можуть вільно обирати собі постачальника. Зараз їх є близько 50-ти, кожен з них ще має кілька пакетів, є з чого вибрати", – розповіла Бойко про ще один типовий випадок зловживання з боку газзбутів.

Водночас заступник міністра енергетики Максим Немчинов уточнив, що у відомстві знають про дії газзбутів і запропонував постраждалим від них звертатися до АМКУ та НКРЕКП.

"Зловживання деякими газзбутами – це як раз зловживання монопольним становищем, вони монопольно надають послугу і немає альтернативи. Вони справді намагаються зловживати і використовувати будь-які технічні проблеми з мережею, щоб просто вимикати газ і не надавати послугу. На мою думку, з цим треба боротись. Насамперед – це Антимонопольний комітет, а також НКРЕКП", – сказав він.

Дивіться в ток-шоу "Країна", на скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців:

Нагадаємо, 22 грудня співзасновниця проєкту "Ліга антитрасту" та колишній державний уповноважений АМКУ (2015-2019) Агія Загребельська порадила, куди звертатися споживачам, яких відключають від газопостачання за невеликі борги.

Попередній матеріал
У ЦПК заявили, що Татаров ввів в оману громадськість заявою про "призупинення службових обов'язків"
Наступний матеріал
Bellingcat знімає фільм про зрив спецоперації із затримання "вагнерівців" – що відомо
Loading...