Офіс генерального прокурора
Офіс генерального прокурора 5 канал / Час. Підсумки тижня

Офіс генпрокурорки знехтував інтересами держави, покриваючи топчиновника – заява НАБУ

  Читайте по-русски
  НАБУ переконує, що їхні детективи мають докази того, що заступник керівника ОП причетний до надання неправомірної вигоди

  23 грудня заступник генпрокурора Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу президента від Національного бюро до СБУ. Рішення ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42, мовиться на сайті НАБУ.

  "Закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо суперечить вимогам Кримінального процесуального кодексу України", – сказано в заяві.

  НАБУ переконує, що їхні детективи мають докази того, що заступник керівника ОП у минулому – топпосадовець державної компанії "Укрбуд" – причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі неправдивого письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

  Зауважується, що ще 1 грудня, напередодні повідомлення йому про підозру, генпрокурорка таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав, змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів.

  "Сьогодні о 12:30 Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю Офісу президента запобіжний захід. З огляду на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9:00", – повідомляють у НАБУ.

  У Бюро наголошують: замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс генпрокурорки фактично встав на його особистий захист. Такі дії повністю дискредитують орган державної влади, чия діяльність має ґрунтуватися на верховенстві права, законності та справедливості, неупередженості та об'єктивності. Усім цим ОГП знехтував заради захисту чиновника, підозрюваного в корупції.

  Попередній матеріал
  У Маріупольській міськраді "ОПЗЖ" влаштувала бійку, намагаючись зірвати ухвалення бюджету
  Наступний матеріал
  Яку погоду чекати на Новий рік – що кажуть синоптики
  Loading...

  "Є всі підстави очікувати арешт із заставою": депутат пояснив, чому суд над Татаровим – проблема Зеленського

  НАБУ хоче заарештувати заступника голови Офісу президента Олега Татарова

  Татаров написав заяву про призупинення службових повноважень – ОПУ

  Підозра Татарову: чи справді НАБУ приходило з обшуками до Офісу президента – включення

  Керівництво САП підписало підозру Татарову (оновлено)

  Детективів НАБУ та прокурорів САП не пустили в Офіс президента: планували вручити підозру Татарову – Гончаренко