Ялинки
Ялинки 5 канал

Ялинковий сезон: як лісівники Черкащини заготовляють та оберігають новорічні дерева

Читайте по-русски
Минулого року лісівники продали майже 30 тисяч ялинок. Цьогоріч на Черкащині готові реалізувати 40 тисяч вічнозелених

Замість лісівників із лопатами, на ялинковій плантації трактор з обладнанням для пересаджування дерев. Цьогоріч ялинки для контейнерів копатимуть ним.

Трактор по черзі занурює в землю три лопати, потім затискає корінь разом із землею і витягує ялинку. За кілька хвилин вона вже готова для висадки у контейнер. Такі хвойні краще приживуться, ніж викопані вручну.

"Якщо взяти ялинку – вона має стрижневу кореневу систему і під час її викопування ми можемо викопати дерево до двох метрів з мінімальним пошкодженням кореневої системи", – пояснив головний лісничий смілянського лісгоспу Денис Івлєв.

Ялинки, які згодом стануть новорічними, вирощують на спеціальних плантаціях. Вони призначені лише для зрубу на свята. У масивах, де площі засаджують під ліс, вічнозелені не чіпають.

Їх рубають у міру продажу. Тож більшість поки тільки охороняють. Варти потребують не лише ці плантації, а всі молодняки хвойних, які в новорічні свята перетворюються на мішень для браконьєрів. Їх цілодобово об'їздять автопатрулі. У новорічному лісі багнюка, її долають позашляховиком.

А ділянки, які поблизу сіл, охороняють піші патрулі. Артем Макотринський із товаришем постійно обходять соснові насадження. Гріються біля вогнища. Воно ж уночі й дає новорічним браконьєрам знати, що тут є охоронці. Цього року ялинковий сезон тільки розпочався, а зловмисників уже зустрічали.

"Знаходили людей із ножівкою, які хотіли маленьку сосонку додому взяти. Молодь, їм, гуляючи, треба себе кудись діти, не думають про наслідки", – каже помічник лісничого Артем Макотринський.

Але їх останніми роками небагато, кажуть патрульні. Кого не лякає лісова охорона – страшать штрафами.

"За одне незаконно зрубане дерево ви можете заплатити штраф від 500 гривень і шкоду, заподіяну господарству, від 500 гривень", – зазначив в.о. інженера охорони і захисту лісу Максим Кісіль.

Зрубані і в горщиках – хвойні продають відразу в лісництві. Усі бірковані – мають спеціальні етикетки з номером, який підтверджує легальність дерева. Його можна перевірити на сайті Державного агентства лісових ресурсів.

Покупець Іван обирає двометрову ялинку. Каже: планує її прикрашати з маленькою онукою, тож дерево потрібне гарне.

"Щоб була і зелена, і пухнаста, і красива, чомусь не хочеться пластику, хочеться щось таке, ближче до природи", – розповів покупець Іван.

На ялинкових базарах найбільше продаються зрубані сосни, вартують від 70 гривень, ялинка у контейнері обійдеться від 200 гривень. Ціни від минулого року тут не змінилися. А от покупців щодень більшає, продавчиня Людмила ледь устигає всім допомогти – обирають ялинки довго і прискіпливо.

Минулого року лісівники продали майже 30 тисяч ялинок. Цьогоріч на Черкащині готові реалізувати 40 тисяч вічнозелених.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Година запитань до уряду. Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція
Наступний матеріал
Разумков скликав голів фракцій на нараду щодо призначення міністра освіти Шкарлета
Loading...

В Україні відкриваються ялинкові базари: як відрізнити "легальну" ялинку від "бракон'єрської"

Як світ готується до Різдва в умовах пандемії – сюжет

"Дерево миру і надії": перед будівлею Конгресу у Вашингтоні встановили новорічну ялинку

На Софіївській площі в Києві встановлюють головну ялинку країни

На Софійській площі в Києві почали встановлювати новорічну ялинку

У США у посилці з новорічною ялинкою знайшли совеня – його назвали Рокфеллер