Світ готується до Різдва. У США вітрини у крамницях уже причепурили святковим декором, встановили й запалили головний атрибут свята – ялинку. Тим часом в Угорщині можна віч-на-віч поспілкуватися з Санта Клаусом, щоправда, за допомогою сучасних технологій. Тривають приготування до Різдва й Нового року за полярним колом – у резиденції Санта Клауса. Як поринути в атмосферу дива в умовах пандемії – розповість журналістка "5 каналу" Вероніка Орєхова.
Урочистий концерт, масштабні ілюмінації та понад 50 тисяч ліхтариків на гілках – різдвяні вогні засяяли на головній ялинці Нью-Йорка – біля Рокфелерівського центру. Зелену красуню там установили ще 15 листопада. Дерево привезли з містечка Онеонта. Воно заввишки понад 23 метри і важить майже 11 тонн. На верхівку почепили кришталеву зірку вагою 400 кілограмів. Її виготовили майстри Сваровські. Традиційно вогні запалили під виступи відомих музикантів. Через коронавірус їх записали заздалегідь. А всі охочі могли спостерігати за святкуванням онлайн.
Різдвяні вогні освітили й Капітолійський пагорб. Новорічна ялинка засяяла перед будівлею Конгресу США у Вашингтоні. Дерево заввишки майже 17 метрів привезли з лісів Колорадо. Прикраси для ялинки – пташки, янголи та різноманітні казкові персонажі – власноруч виготовили тамтешні жителі. Кожна іграшка – неповторна й уособлює надію на відродження, якого чекають після пандемії.
"У темні часи, у цей тяжкий 2020 рік, попри всі труднощі, це диво, що ми можемо запалити Капітолійську ялинку. І подарувати тепло й надію мільйонам людей", – каже конгресменка Діана Дегетт.
Зазвичай запалити різдвяне дерево перед Капітолієм політикам допомагає дитина зі штату, звідки доправили зелену красуню. Та через коронавірус цього разу від такої традиції відмовилися. Честь запалити вогні випала спікерці Палати представників США Ненсі Пелосі.
"У 1964 році, напередодні Різдва, Палата представників вирішила вперше встановити ялинку перед Капітолієм. Дерево миру, дерево надії. І вже понад п'ять десятиліть усі американці єднаються у прості та складні часи, щоб розділити радість, знайти розраду. Сьогодні я хочу попросити в цього дерева благословення для нашої великої нації", – зазначила спікерка палати представників США Ненсі Пелосі.
Ціла торба проблем цього року в Санта-Клауса. Через карантин обійняти чи бодай сфотографуватися з дідусем дітлахи не можуть. А от загадати бажання або ж попросити подарунок у Санти особисто – дозволено. У Будапешті організували онлайн-зустрічі з бороданем.
Щовихідні до 24 грудня кожен охочий може поспілкуватися з Санта-Клаусом за допомогою відеозв'язку. Щоправда, за попереднім записом. Також є можливість замовити подарунок. Це вже стало популярною альтернативою посиденькам на колінах у Санти в торговельних центрах.
"У складні часи карантинних обмежень це єдиний спосіб подарувати радість дітлахам. Гадаю, коли ми повернемося до нормального життя, ця традиція онлайн-спілкувань залишиться", – сказав цьогорічний Санта Паль Пілмаєр.
В офіційній резиденції Санта-Клауса у Фінляндії також кипить робота. Бородань разом зі своїми помічниками ельфами готує подарунки: і дітям, і дорослим. У Фінляндії суворого локдауну немає, однак потрапити до країни непросто: авіасполучення з рештою світу майже припинено, та й мандрівники зобов’язані мати негативний тест на коронавірус. Утім для тих, хто подолає всі перешкоди і таки дістанеться домівки Санти – дідусь обіцяє теплий прийом.
Вероніка Орєхова, "5 канал"