"Вертеп-фест"
"Вертеп-фест" 5 канал

В образах святих та чортів: у Харкові масштабно розпочався "Вертеп-фест"

Читайте по-русски
Найбільший захват харків'ян викликала хода вертепу центральною вулицею міста

Більше тисячі колядників зібрав "Вертеп-фест" у Харкові. На свято до міста прибули професійні та аматорські фольклорні колективи з усієї України. Колядуючи та щедруючи учасники вертепу пройшлися святковою ходою центральною вулицею міста.

Без трембіт, але з колядницькими рогами – до Харкова завітали гуцули. Сюди приїхали з передової, де виступали перед військовими.

"Ми волонтери від початку війни, везем хлопцям продукти, робим їм свято. У нас на Гуцульщині колядники ходять в кожну домівку. Навіть в ту домівку, де ніхто не живе. Ми підходим до домівки у трембіту трембітаємо", – каже Василь Германюк з Івано-Франківщини.

Школярі з Луганщини цього разу підготували для фестивалю нові колядки та запальні танці.

"Я їжджу з першого року, тому я знаю всі колядки. Було трішки складно, тому що ми вчили з новими діточками ці колядки", – зізнається Катерина Мороз з Луганщини.

На центральній площі Харкова зібралося більше тисячі учасників "Вертеп-фесту". Тут вони в образах святих та чортів співали та водили козу. У фесті взяли участь як аматорські, так і професійні фольклорні колективи.

"З усієї України, буквально. Це і Рівне, і Миколаїв, і Мелітополь, і Львів, і Івано-Франківськ, і Луганщина, і Донеччина", – із гордістю каже керівниця фестивалю Олена Роффе-Бекетова.

Найбільший захват харків'ян викликала хода вертепу центральною вулицею міста.

"У центрі східного міста побачити стільки українських традицій… Взагалі, якщо ти зі Сходу, це дуже радує", – усміхається мешканка Харкова Ірина Коростильова.

Завершили маршрут колядники міжнародним флешмобом. Одночасно о 12:00 за Києвом заспівали "Нова радість стала". Акцію підтримали 50 українських міст, а також у Варшаві, Амстердамі, Гданську та Таллінні.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Від "шістдесятників" до бранців Кремля: у Києві відбувся "Вечір різдвяних Василів"
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині рятувальники дістали з водойми авто з чотирма тілами
Loading...

У переддень Нового року – "Щедрик", якого ви ще не чули

Зі Святим Миколаєм на чолі: в музеї "Пирогово" проводили зимові свята "Різдвяною феєрією"

Несподівано та вкрай незвично: Ярмак, Джамала і LAUD заспівали реп-колядку – відео