Техніка РФ
Техніка РФ Twitter / Conflict Intelligence Team

Концентрація військ РФ біля кордону України найбільша з 2015 року – розслідувачі CIT

Читайте по-русски
Розслідувачі вважають, що такі масштабні перекидання "з усієї Росії" не можна пояснити локальними навчаннями – лише стратегічними

Концентрація російських військ біля українського кордону – максимальна з 2015 року. Про це заявили аналітики з Conflict Intelligence Team (CIT).

Розслідувачі стверджують, що протягом останніх тижнів до кордону стягують мотострілкові, артилерійські, десантні і, ймовірно, танкові частини. За допомогою сервісу gdevagon, який дає змогу відстежувати маршрути залізничних вагонів, у CIT встановили, що деякі з них перекидають в окупований Крим і до околиць Воронежа. Серед частин, які переміщують до кордону, – 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія з Пскова, яка зазнала втрат на Донбасі, і техніка 74-ї мотострілецької бригади, танки якої також помітили на Донбасі.

Розслідувачі вважають, що такі масштабні перекидання "з усієї Росії" не можна пояснити локальними навчаннями – лише стратегічними. Наступні стратегічні маневри РФ Захід-2021 заплановані на вересень, тобто за п'ять місяців.

У CIT також наголосили, що не бачили такої концентрації військ з часів гарячої фази війни на Донбасі в 2014-2015 роках. Аналітики вважають, що Росія своїми діями хоче "залякати українське керівництво, а також перевірити на міцність нову американську адміністрацію".

Водночас у CIT поки не бачать ознак підготовки до вторгнення в Україну.

Нагадаємо, розмова Зеленського і Столтенберга відбулася на тлі нарощування Росією своїх військ на кордоні з Україною. Президент України повідомив генсеку НАТО про готовність російських військ до наступальних дій. Зеленський у розмові зі Столтенбергом назвав вступ у НАТО єдиним шляхом до закінчення війни на Донбасі.

9 березня 2018 року НАТО надало Україні статус країни-аспіранта – офіційне визнання прагнення держави отримати повноцінне членство в Альянсі. Курс на вступ до НАТО закріплений у Конституції України 2019 року.

Попередній матеріал
Кого поховає "вовчий" сейф: НАБУ чи ОАСК, та коли РНБО переключиться з "контрабасу" на оборону країни – "Час Ч"
Наступний матеріал
Потреби в тотальному локдауні поки що немає – Шмигаль
Loading...

Безпілотник ОБСЄ зафіксував поблизу окупованого Луганська велику кількість військової техніки

ЄС і ОБСЄ з'ясовують, як російська РЛС потрапила на окупований Донбас

Військовий переворот у М'янмі: танки заїхали в найбільші міста країни, протестувальників обстрілюють

На Луганщині бойовики стягнули важку техніку та "Гради" – ОБСЄ

Військовий переворот у М'янмі: на вулиці вийшли тисячі протестувальників

Військовий переворот у М'янмі випадково потрапив на відео фітнес-блогерки