Відеоурок на фоні перевороту в М'янмі
Відеоурок на фоні перевороту в М'янмі Скріншот відео

Військовий переворот у М'янмі випадково потрапив на відео фітнес-блогерки

  Читайте по-русски
  Через абсурдність того, що відбувається – багато хто не повірив у справжність запису

  Перші хвилини державного перевороту в М'янмі випадково зняла місцева спортсменка. Вона записувала відеоурок з аеробіки, на якому 1,5 хвилини танцювала під бадьору музику. А в цей час за її спиною – ухали броньовані машини з кулеметами. Дівчина навіть ні про що не здогадувалася.

  Ролик відразу став вірусним, і деякі з користувачів соцмереж та ЗМІ навіть заявили про постановку – через абсурдність того, що відбувається. Однак переворот, як і саме відео, є справжніми.

  Це підтвердили й міжнародні розслідувачі з організації Bellingcat. Вони визначили місце, де спортсменка знімала ролик – це неподалік парламенту, де мало відбутися перше засідання.

  Багато хто подумав, що спортсменка насправді танцювала на тлі спеціального "зеленого фону", на який пізніше була накладена картинка із військовими. Але Кін Нін Вай виклала добірку своїх вправ у тому ж місці, що розвіяло підозри.

  Напередодні у М'янмі стався державний переворот. Військові заарештували президента та лідерку правлячої партії. У країні оголосили надзвичайний стан на рік, там майже відсутні інтернет і мобільний зв'язок. Працюють лише державні телеканали.

  Влада перейшла до рук головнокомандувача збройними силами Міна Ауна Хлайна. Саме його дії всередині держави мають ознаки геноциду проти національних меншин. Він здобув контроль над законодавством, адміністрацією та судовою владою. 2015 року владу в М'янмі розділили між цивільним урядом і військовими. Вони, за конституцією, мають квоту на 25% місць у парламенті, а також контроль над трьома міністерствами.

  Відносини загострилися через невдоволення результатами виборів у листопаді. Більшість на них отримала партія "Національна ліга за демократію". Такі результати не визнали військові та назвали їх сфальсифікованими.

  Попередній матеріал
  День бабака: в Україні прогнозується ранній прихід весни
  Наступний матеріал
  Ситуація з COVID-19 в Україні стає менш передбачуваною – вчені НАН
  Loading...