Переворот у М'янмі
Переворот у М'янмі 5 канал

Майже відсутній мобільний зв'язок та інтернет: подробиці військового перевороту у М'янмі

Читайте по-русски
Світова спільнота засуджує дії військових

Замість спокійного засідання парламенту – військовий переворот. У М'янмі заарештували президента та лідерку правлячої партії. А країною тепер керує генерал, якого звинувачують у геноциді національних меншин. Про перебіг подій у країні розповідала журналістка "5 каналу".

Військові затримали лідерку правлячої партії М'янми "Національна ліга за демократію", очільницю МЗС та фактичну лідерку країни Аун Сан Су Чжі. А також президента країни Він М'яна та інших високопосадовців. У країні оголосили надзвичайний стан, який діятиме упродовж року.

На цей час влада переходить до рук генералів. Фактично, головою М'янми став головнокомандувач збройних сил – Мін Аун Хлайн. Дії саме цього генерала всередині держави мають ознаки геноциду проти національних меншин, – вважає міжнародна спільнота. Ще минулого тижня він погрожував скасувати конституцію, якщо, за його словами, не виконуватимуться закони. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував заколотом. А зараз Хлайн здобув контроль над законодавством, адміністрацією та судовою владою.

Інтернет та телебачення у країні практично не працюють. Майже відсутній мобільний зв’язок. Транслюють лише державні телеканали. Там показують винятково пропагандистські ролики, які закликають визнати владу військової хунти.

Люди у містах кинулися до крамниць, біля банкоматів черги. Люди масово намагаються зняти готівку. Однак через проблеми зі зв'язком банки припинили обслуговування. А противники військової хунти закликають людей не миритися з переворотом та виходити на протести.

Влада у М'янмі від 2015 року розділена між цивільною владою та військовими. Вони, за конституцією, мають квоту на 25% місць у парламенті, а також контроль над трьома міністерствами. Спочатку вони співіснували нормально, але відносини загострилися через невдоволення результатами виборів у листопаді. Більшість на них отримала партія "Національна ліга за демократію". Такі результати не визнали військові та назвали їх сфальсифікованими. Вранці новий склад парламенту мав розпочати своє перше засідання. Натомість – військові вирішили інакше і захопили владу.

У світі засудили дії військових М'янми та закликали якомога швидше звільнити заручників.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Референдум Кравчука чи референдум Медведчука – "Час Ч"
Наступний матеріал
Разумков опублікував пафосне відео про роботу Ради
Loading...

У 2021 році українська армія отримає ракетні комплекси "Нептун"

Півтора року Зеленського при владі привели до деморалізації армії – генерал Забродський

"Ми повинні відійти від російського зашморгу на відстань поколінь" – Порошенко на безпековому форумі

"Він боїться армії, боїться ветеранів": Порошенко пояснив, чому Зеленський погодився провести парад на День Незалежності у 2021 році

Перебільшення, брехня та маніпуляції: що виявили експерти у виступі Зеленського у Верховній Раді

"Демонстрація обмеженого інтелектуального рівня": Бутусов про заяву Арахамії щодо скорочення армії