Юрій Бутусов
Юрій Бутусов 5 канал

"Демонстрація обмеженого інтелектуального рівня": Бутусов про заяву Арахамії щодо скорочення армії

Читайте по-русски
Україні треба не скорочувати армію, а провести військову реформу, вважає експерт

В українській армії потрібно провести внутрішню реорганізацію, але не можна скорочувати її чисельність, вважає головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов. Про це він сказав в ефірі "ПОЛІТКЛУБУ" Віталія Портникова на "5 каналі".

Бутусов нагадав, що Арахамія є членом Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради.

За його словами, заява Арахамії показує, що в нього, його комітету та керівництва країни відсутня стратегія того, яку армію ми збираємось будувати: "Цього не було в минулого президента, на жаль, але чинний президент цим не навантажується і не напружується. І депутати Верховної Ради, як ми бачимо, взагалі не володіють предметом", – вважає експерт.

"Нам немає ніякої потреби скорочувати армію. У нас тут кажуть, що немає грошей. Давайте подивимось на Азербайджан. Бюджет Міноборони Азербайджану станом на 2020 рік є трохи меншим за $2 млрд, а бюджет Збройних сил України у 2020 році – близько $5,3 млрд. В України бюджет в понад два рази більший", – зазначив Бутусов.

"А якщо порівнювати бюджети оборони та безпеки України та Азербайджану, там різниця ще більш вражаюча. У Азербайджану близько $2,3 млрд, в України – майже $9 млрд. І ми бачимо різницю: з одного боку є сучасна армія, в якої є сучасні дрони, які вони купляють за свої гроші. Їм ніхто не дарує, у них немає кредитів. На відміну від України, Азербайджану США кожного року не дають військову допомогу у $300 млн. Вони все купують за свої гроші", – говорить експерт.

За його словами, цей приклад показує вражаючу різницю і наочний приклад, що не в грошах проблема: "В України більше грошей, ніж у тих країн, які справді проводять військові реформи. Це якраз приклад того, що скорочувати не потрібно. Безумовно, потрібні внутрішні зміни. Не зовнішні – не просто скорочення", – зазначив Бутусов.

На його думку, в армії потрібно провести внутрішню реорганізацію: "У нас забагато бюрократичних структур, у жодній країні НАТО немає такої кількості штабів. Величезна кількість структур управління, які створені за час війни, і продовжують створюватись нові частини. Ми все це не можемо утримувати – військово–бюрократичну машину не можемо. Але чисельність нам потрібна. Нам потрібно збільшити чисельність бойових частин, і нам потрібно збільшувати чисельність резервних компонентів", – вважає експерт.

"Нам потрібні реформи, а в нас замість реформ виходить один з керівників держави і каже: "Нам здається, що в нас не вистачає грошей. А давайте ми скоротимо армію". Це просто під час війни демонстрація дуже-дуже обмеженого інтелектуального рівня нашого військово-політичного керівництва", – підсумував Бутусов.

Нагадаємо, у день захисника Арахамія заявив, що підтримує скорочення армії, бо на озброєння ЗСУ потрібні гроші, яких у бюджеті часто не вистачає.

Попередній матеріал
Вбивство Гандзюк: ще один фігурант справи отримав вирок – подробиці суду
Наступний матеріал
У Рівному пройшли масштабні антитерористичні навчання – сюжет
Loading...