Засідання суду
Засідання суду 5 канал

Вбивство Гандзюк: ще один фігурант справи отримав вирок – подробиці суду

Читайте по-русски
Засідання переносили понад два десятки разів

Ігоря Павловського визнали винним у приховуванні злочину – вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк. Приморський суд Одеси призначив йому покарання – два роки ув'язнення умовно. Фігурант пішов на угоду зі слідством та визнав провину, тому Феміда схвалила для нього один рік випробувального терміну. Як сторонам вдалося досягти угоди та чому Павловський брехав слідству? Усі подробиці знає кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

В залі суду – невелелюдно: адвокати потерпілих, прокурори та батько і чоловік загиблої Катерини Гандзюк. Підсудний – Ігор Павловський на екрані. Участь у засіданні бере онлайн.

"Він знав, хто цей злочин вчинив, він знав цих осіб, він знав певні обставини, але попри це, 17.08 він забезпечив на своєму подвір'ї передачу коштів, які повинні були використати Торбін та Васянович для уникнення від кримінальної відповідальності", – говорить Ярослав Ущапівський, прокурор ОГПУ України.

Окрім цього, за версією слідства, Павловський допоміг нападникам втекти, а на одному з перших допитів надав неправдиві свідчення. Підсудному закидали співорганізацію нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Врешті, сторони дійшли угоди: Павловський визнає свою провину, натомість – справу перекваліфіковують у приховування злочину.

Тривав суд над Ігорем Павловським з липня минулого року. Засідання переносили понад два десятки разів – переважно через погане самопочуття обвинуваченого й неявку адвоката.

Сьогодні ж під час засідання підсудний пояснив, чому не надав свідчення раніше.

"Неодноразові загрози життю моєї дочки від Мангера і Левіна, постійно мені погрожували і я, так би мовити, злякався. Визнаю угоду, визнаю свою винуватість, ще публічно хочу вибачитися перед Віктором Михайловичем, що так сталося, і перед покійною Катею", – наголосив Ігор Павловський, підсудний.

Жодної фінансової компенсації або будь-якої іншої допомоги родичам загиблої, зі слів їхніх адвокатів, Павловський не запропонував. Але угоду з підсудним – потерпілі підтримали.

"Не те, щоб ми в захваті, але це послідовна позиція, він дав правдиві свідчення, ми погодили угоду", – каже Ольга Веретільник, адвокатка потерпілих.

Покарання для Павловського сторони прописали в угоді заздалегідь.

"Міра покарання у вигляді 2 років позбавлення волі з іспитовим строком в 1 рік. Якщо ви протягом 1 року не скоюєте іншого кримінального правопорушення, ви будете вважатися відбувшим міру покарання", – говорить Дмитро Осик, суддя.

Батько Катерини Гандзюк коментувати рішення суду відмовився, а от одна з найближчих подруг Марина Хромих вважає: найважливіше – щоби за ґратами опинилися ті, хто замовив злочин.

"Мені особисто важливо, щоби він дав на Мангера і Левіна в Дніпровському суді Києва. Мені хочеться, щоби всі сіли на довічне, але я розумію, що перед нами сьогодні надзвичайно складна мета – покарати саме змовників злочину. Тому що в нас немає прецедентів покарання замовників політичних вбивств", – говорить Марина Хромих, співзасновниця ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?".

Напад на Херсонську активістку Катерину Гандзюк здійснили влітку 2018-го. Від опіків, спричинених сірчаною кислотою, за кілька місяців вона померла. Виконавці вбивства вже відбувають покарання. А от суд щодо ймовірних замовників нападу Владислава Мангера та Олексія Левіна ще триває.

Що ж до Павловського – на оскарження рішення є місяць, утім ані сторона потерпілих, ані обвинувачення цього робити не планують. Попри це засуджений залишиться в СІЗО, бо фігурує у справі щодо створення злочинної групи на Херсонщині.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Всенародне опитування" Зеленського: що питатимуть в українців – реакція експертів
Наступний матеріал
"Демонстрація обмеженого інтелектуального рівня": Бутусов про заяву Арахамії щодо скорочення армії
Loading...
Вбивство Гандзюк: Мангера та Левіна залишили під вартою і подовжили арешт (оновлено)

Вбивство Гандзюк: Мангера та Левіна залишили під вартою і подовжили арешт (оновлено)

У Дніпровському суді столиці триває засідання у справі Гандзюк

У Дніпровському суді столиці триває засідання у справі Гандзюк

Справа Гандзюк: Павловський визнав свою провину та готовий співпрацювати зі слідством

Справа Гандзюк: Павловський визнав свою провину та готовий співпрацювати зі слідством

У Херсоні вулиці імені Катерини Гандзюк повернули стару назву

У Херсоні вулиці імені Катерини Гандзюк повернули стару назву

Рідні Гандзюк вимагають від Мангера та Левіна 23 млн грн компенсації за моральну шкоду

Рідні Гандзюк вимагають від Мангера та Левіна 23 млн грн компенсації за моральну шкоду

Справа Гандзюк: прокурори просять Мангеру і Левіну по 12 років за ґратами

Справа Гандзюк: прокурори просять Мангеру і Левіну по 12 років за ґратами