Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Фото ВВС-Україна

Перебільшення, брехня та маніпуляції: що виявили експерти у виступі Зеленського у Верховній Раді

  Читайте по-русски
  Президент маніпулював тим, що у 2020 році бюджет на армію став найбільшим в історії України

  20 жовтня президент Володимир Зеленський вийшов до трибуни парламенту з посланням до Верховної Ради. VoxCheck проаналізувала виступ глави держави та виявила в ньому перебільшення, брехню та маніпуляції. 

  Зеленський у ВР заявив, що кожна партія, окрім "Слуги народу", мала у своїх лавах або колишнього президента, або двічі прем'єр-міністра, міністра промисловості, надзвичайних ситуацій, економічного розвитку, соціальної політики, заступників міністра освіти і науки та охорони здоров'я.

  У VoxCheck зауважили, що в партії "Слуга народу" також були люди з досвідом у сфері держуправління. Наприклад, Ганна Новосад, яка пізніше стала міністром освіти, до вступу в партію очолювала директорат МОН. Роксолана Підласа працювала радником у Міністерстві розвитку економіки та торгівлі, а Марина Бардіна та Арсеній Пушкаренко – помічниками народних депутатів. Владлен Неклюдов раніше працював прокурором у Дніпропетровській області. 

  Також президент розповів, що маски востаннє закуповувались у 2007 році, і термін їхньої придатності давно минув. 

  Варто зауважити: не лише влада, а й приватні компанії та волонтерські організації допомагали подолати дефіцит засобів захисту. Наприклад, компанія "Нова пошта" виділила 25 млн гривень на обладнання та додаткові матеріали для лікарень для боротьби з COVID-19. Благодійний фонд "Повернись живим" передав захисні костюми медикам ЗСУ та закупив реагенти для ПЛР-тестів. Компанія "Моршинська" допомагала Стрийській лікарні. ІТ-компанія SoftServe придбала апарат ШВЛ для дитячої лікарні у Львові. І таких прикладів в Україні ще дуже багато. 

  Зеленський збрехав щодо падіння економіки, якщо порівняти з багатьма європейськими країнами. Нібито воно менше, як і відсоток смертності від коронавірусу. 

  Президент говорить неправду про відсоток смертності в інших країнах. Летальність від COVID-19 в Україні дійсно зараз становить 1,9%. Однак для Великої Британії вона становить 6%, 2,7% – для Німеччини і 3,8% – для Франції. 

  Також президент маніпулював тим, що у 2020 році бюджет на армію став найбільшим в історії України.

  На 2018 рік на Міноборони було закладено 86,6 млрд грн, у 2019 році – 102,5 млрд грн, у 2020 році – 117,5 млрд грн. Тобто в номінальному вираженні різниця між 2020 та 2019 роком справді становить 15 млрд грн. Проте під час подібних розрахунків потрібно враховувати інфляцію.

  Нагадаємо, виступ Зеленського у ВР проаналізували й експерти громадської організації "Європейський інститут".

  Попередній матеріал
  У Києві побили звільненого з полону ветерана АТО і його дружину
  Наступний матеріал
  В ЄС скликають саміт у зв'язку з пандемією коронавірусу
  Loading...

  "Схоже на псевдореферендум РФ у Криму": як протидіяти "опитуванню" Зеленського – Ар'єв

  "За 1,5 року не відвоював жодного метра території": Луценко відповів на заяву Зеленського щодо Криму

  Необхідний для вступу в НАТО: президент підписав закон про розвідку

  "Не народовладдя, а маніпуляція і мобілізація свого електорату": Луценко про опитування Зеленського

  "Говорить, як Голобородько, діє, як Янукович": у президента немає стратегічного курсу – Луценко

  Порошенко: Опитування Зеленського, яке фінансує партія "Слуга народу", – це безсоромна наруга над законом