Зеленський в Раді
Зеленський в Раді pravda.com.ua

Попередники, коронавірус та популізм – якою була промова Зеленського в Раді – сюжет

Читайте по-русски
"Слуги" аплодували стоячи, а опозиція критикувала через відірваність від суворої реальності

Коронавірус, війна та боротьба з корупцією. Верховна Рада слухала послання президента щодо стану справ і стратегії розвитку держави. Володимир Зеленський говорив більше про здобутки і менше про невдачі. В історичних помилках звинувачував попередників, претензії має й до чинних посадовців. В парламентській опозиції виступ президента розглядають як передвиборну агітацію: кажуть тепер лише 5 днів до місцевих виборів. Промову президента та реакцію на неї парламентських партії чула Ірина Сисак.

Передвиборчий популізм чи стратегія розвитку країни? Президент Зеленський виступив під куполом із щорічним посланням про справи державні. "Слуги" аплодують стоячи, а опозиція критикує, мовляв, сказане відірване від суворої реальності.

Свою передвиборну програму з трибуни парламенту проаналізував Володимир Зеленський. Довжелезне годинне послання почав з теми коронавірусу. Далі – війна на сході. Президент нагадав, що режим тиші триває 86-й день. А ще анонсував пакет законопроєктів із планом безпечної реінтеграції окупованих територій. У ньому і про амністію, і про економічний розвиток регіону.

"Страшне слово амністія – не про всіх і не про уникнення відповідальності. Мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові, і вони, по суті, в заручниках в окупанта", – заявив президент.

Говорив про здобутки – країну в смартфоні, приватизацію, ринок землі та велике будівництво. Пообіцяв високі зарплати медикам та вчителям, а ще закони про народовладдя. А от критикує глава держави роботу правоохоронних та антикорупційних органів. Бо весни минають, а посадок немає.

"Люди кажуть, весна прийшла, де посадки? Вірите чи ні, але саме цим питанням я починаю наради із керівниками шести правоохоронних органів. Я незадоволений роботою щодо протидії корупції", – казав гарант.

Президентське незадоволення його кадрам дорого коштуватиме – обіцяє, звільнятиме всіх, якщо не буде результату.

"Неважливо, голова ОДА, генпрокурор чи прем'єр-міністр – немає результату – нема тебе на цій посаді", – заявив президент.

А от нардепка від "Голосу" Інна Совсун запропонувала почати зі звільнення Арсена Авакова, котрий за 6 років довів, що реформи правоохоронців не проведе.

Від промови президента враженнями діляться депутати. "Слуги народу" виступом свого патрона залишилися задоволені.

Данило Гетманцев каже, що президент дав їм бачення розвитку України відповідно до своїх і наших обіцянок. А от Ірина Верещук побачила у виступі президента намагання і перспективи.

А от в опозиції, до президента – із критикою. Кажуть, промова написана добре і з правильними меседжами, але точно не про українську реальність.

Сергій Соболєв з "Батьківщини" вважає це спробою загравати з іншим електоратом, з яким раніше Зеленський не працював. При цьому зазначає – закони порушені не були.

Щодо реального стану справ та як далі житиме країна в умовах карантину – з виступу президента депутати так і не дізналися.

"Був яскравий, пів залу сміялося, пів – аплодувало, вміє тримати зал! На жаль, не так вміє тримати економіку. Питання, яке справді обговорюють на кухнях – як далі працюватиме країна? Чи закриють економіку на карантин?" – коментує виступ президента нардеп "Голосу" Ярослав Железняк.

А от нардепка "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар побачила "банального піарщика і циніка, який на всьому святому вміє тільки піаритися, який розказує, що до двох революцій мав стосунок". Вона згадала, що коли українці стояли на Майдані, чинний президент "членом грав на роялі".

Нині Україна впевнено рухається до місцевих виборів. І візит Зеленського до Ради за 5 днів до дня голосування – нардепи опозиції вважають не випадковим. Так, пояснюють, збирає симпатії виборців для "слуг народу".

Президент сам обрав запитання, на які відповів перед парламентом.

"Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно? Ні. Чи змінив би я своє рішення, якщо тоді знав про це? Ні. Чи вдасться все нам з вами? Так", – відповів на власні запитання президент.

А от що цікавить та чим дорікають йому депутати – так і не дізнався, бо залу після промови залишив.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19 під боком: як вберегтися від пандемії на роботі та в громадських місцях – поради лікарів
Наступний матеріал
Чотири рівні коронавірусної небезпеки та гроші з COVID-фонду: звіт очільника МОЗ
Loading...
В Україні може з'явитися власна вакцина від коронавірусу

В Україні може з'явитися власна вакцина від коронавірусу

43 обіцянки Зеленського: що озвучував гарант на рекордному прес-марафоні, що виконав та що провалив

43 обіцянки Зеленського: що озвучував гарант на рекордному прес-марафоні, що виконав та що провалив

Зеленський не зможе прикрити Кримом власну безпорадність та повзучу капітуляцію – Турчинов

Зеленський не зможе прикрити Кримом власну безпорадність та повзучу капітуляцію – Турчинов

Передвиборчий популізм чи озвучення стратегії держави: як відреагували нардепи на виступ Зеленського

Передвиборчий популізм чи озвучення стратегії держави: як відреагували нардепи на виступ Зеленського

"Фонд Порошенка" та інші благодійники – Філатов розповів, хто допомагає Дніпру і скільки влада забрала грошей

"Фонд Порошенка" та інші благодійники – Філатов розповів, хто допомагає Дніпру і скільки влада забрала грошей

В Україні починають будувати дві військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону – що відомо

В Україні починають будувати дві військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону – що відомо