М’янма
М’янма 5 канал

Військовий переворот у М'янмі: танки заїхали в найбільші міста країни, протестувальників обстрілюють

Читайте по-русски
Люди вимагають повернутися до демократії та відпустити захоплених політиків

Колони бронетехніки та вантажівок з армійцями заїхали до найбільших міст М'янми. Так військові, які захопили владу в країні, намагаються зупинити протести.

Люди вимагають повернутися до демократії та відпустити захоплених політиків, серед яких президент і лідерка правлячої партії країни. Крім збільшення кількості техніки, у деяких містах обстріляли та застосовували водомети проти демонстрантів.

На свавілля у М'янмі відреагувала низка західних країн. Вони закликали військову хунту утриматися від насилля щодо мітингарів.

"Ми не можемо прийняти новий військовий режим і ніколи цього не зробимо. Хочемо, щоби країна була демократичною, і тому виходитимемо на протести, доки не виконають наші умови – не повернуть демократію. Ми не почуваємося захищеними, ні вдень, ні вночі, ні на вулиці, ні вдома", – розповів протестувальник Саунг Кха.

Нагадаємо, 1 лютого у країні стався державний переворот. Там оголосили надзвичайний стан на рік, інтернет майже відсутній. Працюють лише кілька державних телеканалів. Влада перейшла до рук головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. За законодавством у М'янмі військові мають квоту на чверть місць у парламенті. Але через невдоволення результатами виборів у листопаді відносини з цивільною владою загострилися. Тоді більшість голосів отримала демократична політсила. Військові не визнали результатів і назвали їх сфальсифікованими.

Попередній матеріал
Християни східного обряду відзначають Стрітення: історія свята і народні прикмети
Наступний матеріал
Порошенко скорочує відрив від Зеленського – КМІС
Loading...