Військовий переворот у М'янмі
Військовий переворот у М'янмі nhk.or.jp

Військовий переворот у М'янмі: на вулиці вийшли тисячі протестувальників

  Читайте по-русски
  Учасники акції виступають проти встановлення диктатури

  Тисячі людей вийшли на вулиці М’янми, вони проти встановлення диктатури у країні. Попри те, що військові захопили владу ще не початку тижня, громадяни почали протестувати лише зараз, передає "5 канал".

  Вони вимагають повернутися до демократії та відпустити захоплених політиків, серед яких президент і лідерка правлячої партії країни. До слова, Аун Сан Су Чжі ще й лавреатка Нобелівської премії миру. Одразу після початку протестів військові, які захопили владу, почали блокувати доступ до соціальних мереж Facebook, Twitter та Instagram. А також обмежили швидкість інтернету аби люди не реагували на заклики активістів виходити на протести.

  Так, державний переворот у країні стався 1 лютого. Одразу оголосили надзвичайний стан на рік. Влада перейшла до рук головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. До цього у М’янмі, за законодавством, військові мали квоту на чверть місць у парламенті. Відносини із цивільною владою загострилися через невдоволення результатами виборів у листопаді. Більшість на них отримала партія. Результати не визнали військові та назвали їх сфальсифікованими.

  Нагадаємо, перші хвилини державного перевороту в М'янмі випадково зняла місцева спортсменка. Вона записувала відеоурок з аеробіки, на якому 1,5 хвилини танцювала під бадьору музику. А в цей час за її спиною – ухали броньовані машини з кулеметами. Дівчина навіть ні про що не здогадувалася.

  Попередній матеріал
  У Іспанії пара пенсіонерів одружилася у госпіталі для хворих на коронавірус
  Наступний матеріал
  У Вухані вшанували пам'ять лікаря, який першим повідомив про поширення коронавірусу
  Loading...