Олександр Турчинов
Олександр Турчинов Shutterstock

"Мирні ініціативи" влади завели ситуацію у глухий кут – Турчинов про ескалацію на фронті

  Читайте по-русски
  За словами екссекретаря РНБО, влада розгублена перед реальними і потенційними загрозами

  Колишній в.о. президента України, екссекретар РНБО Олександр Турчинов прокоментував ескалацію на фронті та заявив, що влада своїми рішеннями щодо відведення військ та відсутністю реакції на провокації ворога послабила українські позиції. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Керівництво нашої країни, два роки поспіль розповідаючи про "мирні ініціативи та припинення вогню", завело ситуацію у глухий кут. Відвівши війська, заборонивши проводити розвідку та адекватно реагувати на провокації, вони послабили наші позиції в умовах загострення ситуації на фронті. Під час розмови про мир "зелена влада" постійно розповідала про наявність у них альтернативного плану "Б". Але всі останні засідання РНБО жодним чином не торкнулися питання посилення обороноздатності нашої держави та протидії російській агресії, що є свідченням розгубленості влади перед реальними і потенційними загрозами", – зазначив він.

  Політик наголосив, що ескалація на кордоні є серйозною загрозою та зауважив, що треба не панікувати, а проводити системну роботу.

  "Що стосується концентрації російських військ вздовж україно-російського кордону. Попри те, що це є серйозною загрозою та свідченням агресивних намірів РФ, чисельність російських військ, що зараз сконцентровані на кордоні, значно менша, ніж це було в 2014 році. Нагадаю, що 1 березня 2014 року російський парламент схвалив рішення щодо введення військ до України. Крім того, зараз реакція наших стратегічних партнерів чітка і послідовна, на відміну від того, що відбувалося в ті часи. Не очікуючи від влади ініціатив та швидких рішень, штаб "ЄС" почав проведення обліку резервістів та ветеранів АТО і ССО для забезпечення швидкого реагування на випадок виникнення реальних загроз. Паніки не повинно бути, потрібна системна робота та впевненість у нашій перемозі", – додав Турчинов.

  Екссекретар РНБО зазначив, що вірить у сили держави дати відсіч російській агресії.

  "В 2014 році наші сили були неспівставні з тим, що є зараз, але навіть в тих умовах ми вистояли та змогли звільнити значну частину наших окупованих територій. Переконаний, що і зараз у держави достатньо сил для того, щоб дати відсіч будь-якій агресії. Знаю, що тисячі українських патріотів, які тоді добровільно пішли захищати країну, готові це зробити і зараз!", – підсумував він.

  Як повідомляв 5.UA, станом на 30 березня вздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп збройних сил Російської Федерації, повідомив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти України. 1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є звичною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

  Попередній матеріал
  Загострення в ООС: 14 обстрілів за день, поранені серед військових й цивільних
  Наступний матеріал
  Новий рівень: в Україні вперше понад 20 тис. нових хворих на COVID-19
  Loading...

  Крим – це Україна: великий марафон за участю Петра Порошенка та Олександра Турчинова

  "Оце бе-бе-бе нагадує якихось баранчиків": Турчинов про черговий "план Б" від РНБО щодо загострення на фронті

  "Влада боїться і відчуває загрозу": Турчинов про справу проти Стерненка та інших патріотів

  "Влада безпосередньо фінансує російську агресію" – Турчинов про купівлю електроенергії в Росії

  Харківські угоди Януковича стали кроком до окупації Криму Росією – Турчинов

  ДБР звинувачує сотника Майдану в побитті міліціонерів під час Революції Гідності – Турчинов