Олександр Турчинов
Олександр Турчинов Shutterstock

Усі аеродроми Криму були одразу захоплені, а в ударної групи було тільки 2 справних БТР – Турчинов про 2014-й

Читайте по-русски
Інформацію про російську пастку навколо Джанкойського летовища – дістав офіцер, замаскований під таксиста

Колишній в.о. президента України, екссекретар РНБО Олександр Турчинов спростував міф про можливість десантної операції у північному Криму під час його анексії Росією. Про це передає "Еспресо.ТВ".

Зі слів Турчинова, українські військові сили того часу в принципі не дозволяли реалізувати масштаби операції, яку планував Генштаб.

"Незважаючи на те, що всі сили ми кинули на Схід і на Північ, я вимагав від Генштабу чимось допомогти залишкам наших військових підрозділів, які перебували в оточенні у Криму. Спланували, що ми можемо кинути десант, який закріпиться на півночі Криму або візьме під контроль один із аеродромів, щоб ми могли створити повітряний коридор. Це б дозволило нам нарощувати сили, як тільки почнеться мобілізація", – розповів він.

І продовжив: "У перших числах березня найближчою до Криму була 79-та бригада (79 ОДШБр базується у м. Миколаїв – ред). Саме їй доручили сформувати групу, яка прориватиметься через перешийок у Північний Крим, щоб там закріпитися. Але вони могли завести… аж шість бронетранспортерів. Сіли на ці шість БТР і поїхали у напрямку перешийка".

За його словами, ця "потужна" група почала просування в напрямку Криму, але до адмінкордону з півостровом доїхали лише два бронетранспортери – решта зламалася дорогою.

"А на перешийку нас чекав севастопольський "Беркут", який першим зрадив Україну. Вони стали першою лінією оборони, а за ними вже стояли регулярні сили РФ. Безумовно, командири приймають рішення не атакувати російські війська на двох БТР. Тоді штабом швидко відпрацьовується формат "Давайте, може, літаками перекинемо наших десантників". Мали можливість виконувати такі задачі два борти Іл, які могли зі собою забрати приблизно 550 осіб", – пригадав Турчинов.

Але, як він пояснив, проблема була в тому, що 27-28 березня були захоплені майже всі аеродроми у Криму.

"Надходить інформація, що ми можемо провести десантну операцію на Джанкойському аеродромі, який єдиний ще не захоплений. Для того, щоб це перевірити, і яка реальна ситуація у Північному Криму, десантники посилають старшого офіцера. Тоді він був ще майором, пізніше покаже себе дуже добре під час війни і стане генералом".

Як розповів колишній секретар РНБО, офіцер під виглядом таксиста виїхав до Криму та провів там розвідку ситуації.

"І дуже добре, що це було зроблено, тому що він побачив, що на перешийку відбувається концентрація російських військ і вже треба думати про те, як ми будемо захищати Херсонську та Миколаївську область. Бо якщо піде наступ, у нас там жодного захисту немає. А головне, що з'ясувалося: Джанкойський аеродром повністю оточений російськими військами", – наголосив Турчинов.

Він додав, що командир військової комендатури летовища перейшов на бік росіян і повністю передав окупантам інфраструктуру.

"Тобто це була готова пастка – ми могли втратити всіх десантників. Зрозумівши ситуацію, Генштаб, безумовно, не відправив десантників на Джанкойський аеродром, на вірну смерть або у полон", – поділився спогадами колишній виконувач обов'язків президента України.

Він резюмував: "Оці всі розповіді, що літаки летіли вже над Кримом і хтось дав команду їм розвертатися, все це – порожні балачки людей, які, на жаль, не мають відповідальності перед власною країною".

Читайте також: Путін заборонив українцям володіти землею в Криму – у МЗС указ назвали юридично нікчемним

Попередній матеріал
Стало відоме ім'я військового, який загинув на Донбасі від кулі снайпера
Наступний матеріал
У Польщі ввели локдаун через стрімкий ріст захворюваності на COVID-19
Loading...

Путін заборонив українцям володіти землею в Криму – у МЗС указ назвали юридично нікчемним

СБУ веде розслідування через незаконний візит до Криму 60 російських артистів

ФСБ заявила, що затримала у Криму "українського агента" – ним виявився журналіст "Радіо Свобода"

Українське МЗС закликало Росію не займатися булінгом

Джемілєв: "Після окупації Криму Росія поступово перетворюється на велику Північну Корею"

ЗМІ зняли у Криму з висоти пташиного польоту білосніжну віллу, яку пов'язують із Медведчуком – відео